Jazykový kurz na Malte - moja skúsenosť

Jazykový kurz na Malte

Rád by som sa s Vami podelil o informácie a skúseností, ktoré som nadobudol na Malte – na jazykovom kurze, možno budú užitočné pre iných, ktorí sa na obdobnú cestu ešte len chystajú alebo „večných“ začiatočníkov, hľadajúcich možnosti ako si zlepšiť angličtinu v cudzej krajine.

Chcem ísť na jazykový kurz v zahraničí

Už dávnejšie som sa pohrával s myšlienkou absolvovať jazykový kurz v zahraničí, no až tento rok som sa definitívne rozhodol a hľadal som na nete informácie o jazykových kurzoch, ktoré ponúkajú rôzne agentúry. Na stránke www.trawell.sk som natrafil na súťaž o 2 týždňový kurz angličtiny na Malte, pričom pre zapojenie do súťaže bolo potrebné zdieľať na Facebooku niektorý z článkov, ktoré sú na uvedenej stránke dostupné. Do podobných súťaži som sa zapojil už niekoľko krát bez úspechu, preto som ďalej tomu nevenoval pozornosť.

Vyhral som 2 týždňový kurz na Malte?

Na moje prekvapenie sa mi asi po týždni ozvali, že som vyhral kurz angličtiny na Malte, pričom súčasťou výhry bolo ubytovanie v apartmáne, cesta z letiska a na letisko, učebnica angličtiny a jazykový kurz General English - 20 lekcií týždenne, pričom termín som si vybral v strede júna. Samozrejme, že som bol nadšený a tešil som sa na nové skúsenosti a zážitky.

Už som tam!

Po prílete na Maltu ma čakal odvoz do mesta Sliema, kde som mal zabezpečené ubytovanie v apartmáne školy „AM Language Studio“, v ktorom boli 3 izby, sociálne zariadenie a plne vybavená kuchyňa. V dvojlôžkovej izbe som býval so študentom angličtiny z Turecka a v ďalších izbách boli ešte ďalší 3 študenti, zhodou okolností , tiež z Turecka.

ubytovanie pocas jazykoveho pobytu na apartmane                 

Po ubytovaní som sa bol zoznámiť s najbližším okolím. Keďže apartmán bol situovaný cca 200 m od mora, bol som si hneď prvý deň aj zaplávať a na kamenistých plážach som trávil voľné chvíle aj ďalšie dni pobytu.

zátoka v blízkosti apartmánu Am Language Studio                 

Jazyková škola AM Language Studio

Výučbu angličtiny som mal naplánovanú od 13.00 do 17:30, v škole AM Language Studio, pričom od 15:30 do 16:00 bola prestávka. Triedy boli klimatizované s interaktívnymi tabuľami a s pripojením na Internet, takže nebol problém v nutných prípadoch použiť google prekladač. Na streche školy bol bufet, kde sa dalo v pohode najesť, prípadne dať si kávu.

vyhľad zo strechy školy na Sliemu a voňavá káva                 

Angličtina zábavne :)

Pred odchodom na Maltu som vyplnil vedomostný test z angličtiny, aby ma vedeli v škole zaradiť do príslušnej skupiny študentov. V skupine, do ktorej som bol zaradený ja, boli 4 študenti z Talianska, 1 študentka z Japonska, 1 študentka z Filipín a 2 študenti z Francúzska.

Lektor bol veľmi trpezlivý a počas vyučovania som sa celkom aj pobavil. Hlavne v prípadoch, keď sme mali riešiť určitú úlohu a každý študent zadanie lektora porozumel po svojom, alebo pri komunikácii na určitú tému navzájom. Ako som spomenul, témy konverzácií boli v jednotlivé dni zamerané na rôzne oblasti, napr. jedlo, rodina a iné. Popri precvičovaní výslovnosti slovíčok na danú tému, bola časť hodín zameraná aj na gramatiku, napr. minulý čas a pod.

Škola ponúkala každý deň večerný program, cez víkend celodenný, kde bolo možné stretnúť ďalších študentov a zdokonaľovať sa tak v jazyku aj po vyučovaní, pripadne spoznať rôzne zaujímavé miesta, mestá a jedlá. Ja osobne som sa zúčastnil celodenného výletu na ostrov Gozo a Comino, s návštevou pieskových pláži.

Modrá zátoka, celodenný výlet na ostrovy Gozo a Comino                 

Dva týždne ubehli ako voda a tento jazykový pobyt považujem za cennú pozitívnu skúsenosť a v budúcnosti uvažujem o podobnom jazykovom kurze, avšak pravdepodobne na dlhšiu dobu.

Určíte by som odporučil absolvovať podobný jazykový kurz v zahraničí každému a využiť tak možnosť zdokonaliť sa v angličtine a zároveň si užiť nádhernú dovolenku. Je to úplné iná skúsenosť ako kurz angličtiny na Slovensku, pretože nemáte možnosť komunikovať v slovenskom jazyku a ste nútený používať angličtinu nielen v škole počas vyučovania ale aj pri zabezpečovaní základných potrieb na ulici, v obchode a pod.

Moje skúsenosti s jazykovým kurzom:

  • výborná skúsenosť s kurzom na Malte
  • kvalitná škola AM Language Studio
  • zábavná forma učenia
  • spolužiaci z celého sveta
  • perfektná kombinácia: angličtina + relax na pláži
  • 2 týždne je málo :(
  • ak môžeš vyber sa na dlhšie!

R. Hromek, Košice, 12.07.2017

Páčil sa ti článok? Tak ho zdieľaj na FB, stlač G+, aby sme sa to dozvedeli.Bol si už na jazykovom kurze v zahraničí? Čo bolo najväčším prínosom pre tvoju angličtinu? Daj nám vedieť tvoje skúsenosti!

Komentár

Tvoj mail sa v odkaze nezverejní!