Jazykové pobyty, kurzy angličtiny, Malta: Sliema

Jazykové kurzy a pobyty v meste Sliema

prístav Malta jazykový pobyt na Malte, Sliema

Mesto Sliema je nielen najväčším mestom krajiny, ale aj najvyhľadávanejšou turistickou destináciou Malty. Okrem dovolenkárov sem smerujú aj mnohí na jazykové kurzy angličtiny.

Pláž v dĺžke troch kilometrov je posiata hotelmi, rôznymi obdchodíkmi a malými kaviarničkami. Chybičkou krásy je to, že nejde o pláž piesočnú. Pre našincov zvyknutých na skalnaté a štrkové jadranské pláže to však nebýva nevýhodou.

Načasujte si pobyt

každý posledný piatok v mesiaci: The Changing of Guard Ceremony, Valetta - slávnostná výmena stráže o 10.30 hod
28.02. - 5.03. 2019: Malta Carnival - tradičný karneval býva vo Valette a tiež v Nadure, Gozo
24.04., 4.05. 2019: Malta Fireworks Festival - ohňostroj oslavujúci vstup krajiny do EU
27.06. 2019: Isle MTV, Floriana - pop hviezdy Kiesza či Erique Iglesias boli hlavnými hviezdami veľkolepého koncertu v minulosti, ale aj Kanye West a Nelly Furtado, vyše 50 tisíc divákov 5.10. 2019: Notte Bianca - tradičný festival vo Valette sľubuje bohatý kultúrny program dlho do noci

Oplatí sa navštíviť

Promenáda: navštíviť Sliemu a minúť miestnu promenádu asi nie je možné. Výhľad na hlavné mesto Valettu na protiľahlej strane zátoky Vám určite utkvie v pamäti. Veľmajstrovský palác (Grandmaster´s Palace), dnes sídlo maltského parlamentu, je známou dominantou Malty a pohľad na ňu zo Sliemy určite poznáte z mnohých fotiek Malty. Z tunajšej promenády ten prekrásny výhľad zažijete na vlastnej koži.

Nočná prechádza po St. Julians: lákajúce večerné svetlá kaviarní, reštaurácií, či hotelov na jednej strane a šum mora na strane druhej, to by ste nemali vynechať, ak budete v St Julianse

Okružná plavba: v prípade, že ste sa v rámci akcií organizovaných školou nezúčastnili okružnej plavby, určite by ste sa na takúto plavbu mali vybrať sami. Na výber sa núka viacero možností - od krátkej okružnej plavby v okolí zálivu, až po celodenné plavby do blízkeho okolia, alebo okruh okolo celej Malty. Spoločností zabezpečujúce plavby je viacero - nemusíte dlho pátrať a určite nájdete viacero ponúk. K najznámejším patrí napr. Captain Morgan Cruises. Obľúbeným výletom býva plavba na ostrov Comino a k Modrej lagúne, v cene 32 EUR. Okruh okolo Malty Vás vyjde na 40 EUR.

Náš tip: z Malty máte možnosť navštíviť i Taliansko, presnejšie ostrov Sicíliu. Katamaranom tam môžete byť za 2-3 hodiny. Obetujte 1 celodenný výlet Sicílii, stojí to zato!

Miestna doprava

Doprava po meste a okolí: na cestovanie po celom ostrove postačuje autobus, dopravu zabezpečuje spoločnosť VisitMalta.

Mal by som otázku: