Kurzy angličtiny v Austrálii s agentúrou TRAWELL Service

Jazykové pobyty Austrália

Hľadáš pobyt, na ktorý sa nezabúda? Vyber sa na kurz angličtiny s agentúrou TRAWELL Service! Na jazykovom kurze zvládneš anglický jazyk a zažiješ čarovnú Austráliu! Štúdium angličtiny ponúkame v mestách Brisbane, Cairns a Perth.

Austrália je fantastická krajina a každého návštevníka očarí niečím iným. Austrália, to rozhodne nie sú len klokani, nekonečné pláže a surf, ale už dlhodobo aj jazykové pobyty.

Destinácie jazykových pobytov v Austrálii

Jazykové pobyty a kurzy: Austrália | TRAWELL Service

Všeobecné informácie

S Austráliou máme vízový styk. Pri pobyte nad 3 mesiace a pri intenzívnom kurze, teda ak týždenne absolvujete aspoň 25 vyučovacích hodín, budete potrebovať študentské vízum. Vlastník takéhoto víza môže v Austrálii požiadať o pracovné povolenie a popri štúdiu pracovať, maxmálne však 20 hodín týždenne. Prácu si musíte nájsť sami, niektoré školy s hľadaním práce za poplatok pomôžu. Výhodou študentského víza je možnosť predĺženia pobytu v krajine. To môže byť aktuálne, ak si nájdete prácu a dokážete tak financovať ďalší pobyt. Pri pobytoch do 3 mesiacov postačuje turistické vízum.

Turistické víza: o turistické vízum možno požiadať aj elektronicky na internetovej adrese www.immi.gov.au. Po elektronickom udelení víza môžete cestovať do Austrálie bez vízovej nálepky v pase.

Študentské víza: žiadosť sa zasiela poštou, prípadne podáva osobne na Austrálskej ambasáde vo Viedni počas celého týždňa od 9.30 do 12.00 hod. Poplatok pre študentské vízum je 535 AUD.

Adresa: Australian Embassy Vienna,
Mattiellistrasse 2-4, 1040 Vienna, Austria
tel. 0043-1-512 8580, fax: 0043-1-513 2908
www.australian-embassy.at

Zdravotné poistenie: ak budete žiadať o študentské vízum, budete potrebovať austrálske zdravotné poistenie. Pri turistickom víze postačuje primerané zdravotné poistenie zaplatené na Slovensku.

Ceny povinného zdravotného poistenia prostredníctvom spoločnosti MEDIBANK pre držiteľov študentského víza na rok 2016:
do 3 mesiacov 146 AUD
do 6 mesiacov 292 AUD
do 9 mesiacov 437 AUD
do 12 mesiacov 583 AUD


Platidlo: austrálsky dolár: 1 dollar (AUD) = 100 cents

Mince sú v hodnotách: 5, 10, 20, 50 centov, 1 a 2 doláre
Bankovky sú v hodnotách: 5, 10, 20, 50 a 100 dolárov

Výmenný kurz: 1 € = 1,500 AUD

Časový rozdiel oproti Slovensku:
západné pobrežie: + 7 hodín (Perth)
východné pobrežie: + 9 hodín (Melbourne, Sydney)

Na Slovensko sa telefonuje cez kód 00-421. Pri volaní do Austrálie treba voliť 00-61.

Sviatky v Austrálii v roku 2021:
1.01., 26.01., 6.03.(P), 25.03., 14.04., 17.04., 25.04. (B), 5.06. (P),
12.06., 16.08.(B), 25.09.(P), 3.10., 25. - 26.12. 2017

Sviatky platné v jednotlivých štátoch: (B) Brisbane a Cairns, (P) Perth, (S) Sydney

Doprava

Doprava do Austrálie: do Sydney trvá let aj s medzipristátiami okolo 26 hodín. Ak je vašim cieľom Perth, poletíte o tri hodiny menej. Z Viedne je možnosť letieť so spoločnosťami Quantas Airways, či Singapure Airlines a cena spiatočnej letenky býva okolo 1.400 €.

Doprava po krajine: dopravné spoločnosti Greyhound Pioneer Australia a McCaffertys zabezpečujú autobusové spojenie po celej krajine. Ponúkajú rôzne zľavy a preto sa vždy oplatí zistiť aktuálne možnosti.

Akreditácia škôl

Kvalitu jazykových škôl v Austrálii sledujú združenia: English Australia, NEAS (The National ELT Accreditation Scheme Limited) a ELICOS (English Language Intensive Courses for Overseas Students). Všetky inštitúcie pravidelne kontrolujú kvalitu výuky anglického jazyka, obsahovú náplň jednotlivých typov kurzov ako aj materiálne a technické vybavenie škôl.

English Australia združuje vyše 120 austrálskych jazykových škôl. Akreditované školy sú zárukou vysokej kvality jazykového vzdelávania a až 80 % všetkých študentov angličtiny v Austrálii si vyberá školu akreditovanú v English Australia.

NEAS je hlavným akreditačným strediskom pre austrálske inštitúcie zamerané na výuku anglického jazyka. Škola s akreditáciou NEAS znamená vysoký štandard služieb v jazykovom vzdelávaní.

ELICOS v súčasnosti združuje 65 jazykových škôl zameraných na výuku zahraničných študentov v Austrálii. Školy skupiny ELICOS znamenajú kvalitnú výuku.

Letiská

Brisbane International (BNE) leží 12 km severovýchodne od centra mesta a má dva terminály. Medzinárodný je od domáceho vzdialený 1 km a premáva medzi nimi autobus každých 10 - 20 minút. Najviac domácich letov smeruje do Cairns a Townsville.

Cairns Airport (CNS) medzinárodné letisko Cairns Airport (CNS) leží severne od centra mesta vo vzdialenosti 9 km. Domáce lety zabezpečujú najmä spoločnosti Quantas a Virgin Blue.

Perth International (PER) leží 12 km východne od mesta. Do centra mesta sa dostanete najjednoduchšie taxíkom za 20-30 minút, cestovné vás vyjde okolo 28 AUD a platí sa vopred.

Sydney - Kingsford Smith International (SYD) leží 9 km juhozápadne od centra mesta. Na cestu do centra mesta môžete využiť taxi, alebo autobus č. 400. Za taxík zaplatíte 30 - 50 AUD, autobus vás vyjde podstatne lacnejšie, zato pocestujete oveľa dlhšie.