Jazykové pobyty, kurzy nemčiny v Nemecku

Štúdium nemeckého jazyka v Nemecku

Ideálne riešenie na zvládnutie nemčiny je jazykový pobyt v Nemecku. Nemecko to nie sú len kvalitné autá Volskwagen, pivné slávnosti Oktoberfest, alebo futbal v podaní Bayernu Mníchov.

Spolková republika Nemecko je krajina s bohatou históriou a kultúrnym dedičstvom. Nájdejte tu zaujímavé turistické atrakcie, ako napr. hrady a zámky na tzv. Zámockej ceste. Kurz nemčiny je tiež výbornou možnosťou na dôkladné spoznanie krajiny!

Destinácie jazykových pobytov v Nemecku

Všeobecné informácie

Nemecký jazyk: nemčina je materinským jazykom viac než 100 miliónov ľudí a ďalších 20 miliónov ľudí používa nemčinu ako svoj ďalší dorozumievací jazyk. Ako úradný jazyk sa používa okrem Nemecka i v Rakúsku, vo Švajčiarsku, v časti Belgicka, Francúzska a severného Talianska. Podobne je to i v prípade miništátov Luxembursko a Lichtenštajnsko. Na kurzy nemčiny však študenti cestujú prevažne do Nemecka a Rakúska.

Vstup do krajiny: Nemecko je členskou krajinou Európskej únie a Slováci, ako občania ďalšej členskej krajiny EÚ, majú povolený vstup do krajiny bez ohľadu na účel ich cesty.Platidlo: 1 € = 100 centov

Mince sú v hodnotách: 1, 2, 5, 10, 20, 50 centov, 1 a 2 €.
Bankovky sú v hodnotách: 5, 10, 20, 50, 100, 200 a 500 €


Telefonovanie: na komunikáciu môžete využívať internetové kaviarne, mobil, telefónne búdky, či pevné linky. Telefónne automaty či už na mince, ale rovnako aj na telefónne karty nájdete takmer na každom rohu.


Na Slovensko sa telefonuje z Nemecka cez prevoľbu 00-421.
Pri volaní do Nemecka treba voliť 00-49.

Časový rozdiel oproti Slovensku: žiadny

Sviatky v Nemecku v roku 2018:

1.01., 30.03., 2.04., 1.05., 10.05., 21,05., 3.10., 25. - 26.12. 2018

Doprava

Ak sa rozhodnete vycestovať na kurz nemčiny do Nemecka, s dopravou nebudete mať veľký problém, do viacerých miest krajiny smerujú pravidelné letecké spoje, ale lacnejším riešením je autobusová doprava. Spoločnosť Eurolines má viacero pravidelných liniek do veľkých miest krajiny, pričom cesta netrvá dlhšie ako 24 hodín.Cestovanie po krajine: medzi jednotlivými mestami krajiny je dobré autobusové i vlakové spojenie.

Letiská

Letiská: - letisko Frankfurt-Main (FRA) leží na juhozápad od centra mesta vo vzdialenosti 9 km. Letisko má 2 terminály, na cestu do centra Frankfurtu použite autobus č. 61.

Akreditácia škôl

Jazykové školy sú akreditované v dvoch združeniach: FDSV a IALC.

Fachverband Deutscher Sprachreise - Veranstalert e.V. Fachverband Deutscher Sprachreise - Veranstalert e.V. - združuje vzdelávacie inštitúcie krajiny zabezpečujúcich kurzy nemčiny.

IALC - The International Association of Language Centres - asociácia bola založená v roku 1983 v Anglicku za účelom sledovania kvalitného jazykového vzdelávania, združuje jazykové školy z celého sveta.

Praktické rady

Učebné materiály: niektoré jazykové školy zarátavajú do ceny školného aj poplatok za učebnice. Ak tomu tak nie je, rátajte na nákup učebnice a pracovného zošita okolo 20 €.

Vreckové: ak ste ubytovaní v rodine s polpenziou na týždenné vreckové by Vám malo vystačiť 60 €. Inak doporučujeme aspoň 100 €.

Doba vybavovania pobytu: na celý proces zabezpečenia kurzu je potrebné počítať 4 týždne. Pobyt sa dá vybaviť aj za kratší čas, ale to už znamená príplatok za expresné služby.