tml lang="sk"> Učte sa cudzí jazyk efektívne | TRAWELL Service

Učte sa cudzie jazyky efektívne

  • Úvod
  • Ako sa učiť cudzí jazyk efektívne

Štúdium jazyka rýchlo a efektívne

Učte sa cudzí jazyk rýchlo a efektívne, zoznámte as s rôznymi technikami výuky, motivujte sa k dosiahnutiu svojho cieľa, spoznajte tipy a triky, ktoré pomáhajú pri štúdiu.

Dá sa naučiť angličtina, či nemčina rýchlo a ľahko? Žiaľ nie! Zvládnuť akýkoľvek cudzí jazyk bez námahy nie je možné. Bez úsilia a dostatočného času sa nanaučíte žiadny jazyk! Ale je rozdiel učiť sa roky a mať problémy s jednoduchou konverzáciou, alebo využitím rôznych techník zvládnuť cudzí jazyk rýchlo a efektívne.

Efektívne štúdium angličtiny, nemčiny, francúzštiny, španielčiny ... si vyžaduje zvládnutie a využívanie niekoľkých techník štúdia. Aj učiť sa musíte naučiť!

Možností na učenie je veľa

Najefektívnejším spôsob ako sa naučiť cudzí jazyk je štúdium v zahraničí, kde daný jazyk budete počuť na každom kroku. Po mesačnom pobyte určite zvládnete základy a už vás nikto "nepredá". V súčasnosti nie je problém prihlásiť sa na jazykový kurz a začať s učením. Klasické kurzy ponúkajú miestne jazykové školy, iní chvália kurzy v hladine alfa. Ako samouk si môžete vyberať z množstva učebníc, s využívaním najmodernejších technických pomôcok, kde máte možnosť precvičovať výslovnosť z audio kaziet alebo CD-čiek. Najnovším hitom je výuka cez skype, pričom váš lektor môže byť i z druhého konca zemegule.

Prv než vycestujete na jazykový pobyt ...

Venujte pozornosť príprave pred vycestovaním! Aby ste učili efektívne, je dobré spoznať rôzne techniky výuky. Nie každému musí vyhovovať rovnaký spôsob ako angličtinu "dostať do hlavy" ... Tak ako športovci trénujú na olympijské hry, aj vy by ste sa mali venovať "tréningu" na jazykový pobyt v zahraničí! Na túto prípravu vám odporúčame nasledovné knihy:

Ivan Kupka: Jak úspěšně studovat cizí jazyky?

Ivan Kupka: Jak úspěšně studovat cizí jazyky

Skôr než sa začnete učiť anglické, či nemecké slovíčka, mali by ste preštudovať tento "šlabikár" o tom ako sa úspešne učiť cudzie jazyky. Hoci český názov knihy je trocha zavádzajúci, autorom je slovenský autor - ozajstný odborník na techniky štúdia.

V knihe sa dozviete ako dosiahli úspech a zvládli viacero jazykov niektorí úspešní ľudia. Poradí vám ako si efektívne rozširovať slovnú zásobu, či je nutné venovať dôraz na gramatiku, spoznáte rôzne študijné metódy, ale tiež môžete posúdiť či máte talent na jazyky. Autor podrobne popisuje nové možnosti, ktoré do štúdia jazykov priniesol svet internetu.

Do knižky môžete "zalistovať" na stránke -->> Jak úspěšně studovat cizí jazyky
David Gruber: Jak se efektivne učit cizí jazyk

David Gruber: Jak se efektivne učit cizí jazyk

Táto kniha je výbornou príručkou pre každého kto sa chce naučiť cudzí jazyk. A povinné čítanie pre každého pred cestou na jazykový kurz do zahraničia! Útla knižka zasvätí čitateľa do tajomstviev ako sa nielen učiť, ale najmä ako to zvládnuť efektívne. Je jedno, či ste notorický začiatočník, alebo ste sa práve rozhodli, že je čas na novú výzvu v podobe zvládnutia cudzieho jazyka, autor vám poradí ako sa motivovať na úspech, stratiť zábrany a začať v cudzom jazykou komunikovať.

Kniha vyšla pôdovne v roku 1992 a bola beznádejne vypredaná v krátkej dobe. Odvtedy sa opakovane vydáva a rýchle sa rozpredá. Ak ju v predajniach nenájdete, oplatí sa po nej pátrať v knižniciach, alebo u známych.