Jazykové pobyty, Austrália: Perth

Jazykový pobyt Perth

surf počas jazykového pobytu v Austrálii, Perth jazykový pobyt v Austrálii, Perth

Hlavné mesto štátu Západná Austrália, Perth, je atraktívne mesto s klímou podobnou oblasti Stredozemného mora a považuje sa za jedno z najlepších miest sveta na kombináciu štúdia angličtiny, oddychu, cestovania a zábavy.

Počas mesiacov november - apríl je tu sucho a teplo (20° C- 35° C), v období máj - október je chladno a daždivo (7° C- 19 °C). Mesto je veľmi čisté a priateľské a ponúka množstvo atrakcií. Navyše z mesta je veľmi dobré spojenie do celej Austrálie. V porovnaní s mestami na východnom pobreží ako sú Sydney, či Melbourne, je tunajší pobyt lacnejší.

Ponuka jazykových škôl

Načasujte si pobyt

30.12.2020 - 6.01. 2021: Hopman Cup 2021 - tradičný turnaj najlepších tenistov sveta oboch pohlaví
2. - 3.03. 2021: Ed Sheeran - britská hviezda vystúpi v meste po 2 dni
2. - 19.03. 2021: Sculpture by the Sea - domáci i zahraniční umelci predstavia svoje umelecké diela na pláži Cottesloe 28. - 29.03. 2021: Bruno Mars - latino hviezda koncertuje po dva dni aj tu počas svojho turné

Oplatí sa navštíviť

Rottnest Island: dvojhodinovú plavbu na ostrov s tyrkysovými plážami nebudete ľutovať, na ostrove môžete zahliadnúť i klokanom podobné zvieratká tzv. quokka, ktoré už na pevnine veľmi nenájdete.

Miestna doprava

Letisko: Perth International (PER) leží 12 km severovýchodne od mesta. Do centra mesta sa dostanete najjednoduchšie taxíkom za 20-30 minút, cestovné vás vyjde okolo 28 AUD a platí sa vopred.

Do centra mesta sa dostanete najjednoduchšie taxíkom. Poveziete sa okolo polhodiny a cesta vás vyjde od 50 AUD. Inou možnosťou je autobus spoločnosti Con-X-ion, jednosmerný cestovný lístok do centra mesta vyjde na 14 AUD. Cestovať môžete tiež vlakom Airtrain, lístok stojí od 16,50 AUD, cesta trvá okolo 20 minút.