Kurzy angličtiny v Írsku

Štúdium angličtiny Galway

jazykový pobyt v Galway, Írsko relax po centre Galway po lekcii angličtiny

Ak plánujete jazykový pobyt v Írsku, uprednostnite kurz angličtiny vGalway pred Dublinom, náklady sú v metropole Írska sú totiž o 20 % vyššie. Mesto Galway je kultúrnym a obchodným centrom západného pobrežia krajiny.

Samotné mesto leží v zálive rovnomenného mena a je obklopené prekrásnou prírodou. Galway je univerzitným cetrom. Popri 70 tisíc miestnych obyvateľov tu žije ďalších 20 tisíc študentov. Turistami najviac navštevovaná časť mesta je Stará štvrť s pozostatkami mestského opevnenia.

Ponuka jazykových škôl

Načasujte si pobyt

Galway
13. - 26.07. 2020: Galway Arts Festival - počas festivalu uvidíte umelcov z celého sveta
20.09. 2020: Galway Culture Night - voľný vstup do múzeí, galérií, divadiel a iných verejných priestorov
18.- 23.09. 2020: Festival ustríc sa koná viac než 50 rokov - gurmáni, nepremeškajte túto akciu!
16.11.- 22.12. 2020: Vianočné trhy + každoročne lákajúce trhy, kde niektorí uprednostňujú drobné darčeky, iní tradičné jedlá a vianočný punč

Oplatí sa navštíviť

Salthill Beaches: stredisko Salthill tvorí niekoľko na seba nadväzujúcich pláží, ktoré lemujú záliv Galway. Niektoré z nich sú piesočnaté, iné kamenné. Keďže sa Galway nachádza severnejšie než Slovensko, nečakajte že tu bude more príliš teplé, namočiť sa do vĺn Atlantiku však určite vydržíte.

Hrad Athenry: stredoveké mestečko Athenry leží 23 km od Galway a nájdete tu hrad rovnakého mena. Hrad bol postavený v 13. storočí, neočakávajte objekt v štýle hradov z 18-19. storočia! V meste nájdete tiež pozostatky stredovekého opevnenia, či zrúcaniny kláštora. Z Galway sem jazdí pravidelná autobusová linka.

Miestna doprava

Z Dublinu sa sem dopravíte viacerými spôsobmi. Z hlavného mesta sem vyráža autobus spoločnosti Bus Éireann a cesta trvá 3 hodiny. Na dopravu môžete využiť i vlak, cesta trvá o pol hodinu kratšie.

Mal by som otázku: