ml lang="sk"> Kurzy španielčiny Španielsko, Granada | TRAWELL Service
 class="logo" href="#" title="Jazykové pobyty v zahraničí">Trawell Service

Štúdium španielčiny v Španielsku

Kurz ielčiny v Granade

Granada a jej očarujúci palác Alhambra láka mnoho turistov z celého sveta. Jazykové kurzy španielčiny v tejto lokalite vám umožnia spoznať dedičstvo arabskej kultúry, ktoré tu cítiť a vidieť na každom kroku.

Mesto s vyše štvrťmiliónovým počtom obyvateľov je sídlom provincie Granada. Atraktivitu Granady zvyšuje i obľúbené lyžiarske stredisko v neďalekom pohorí Sierra Nevada.

Ponuka jazykových škôl

Načasujte si pobyt

3.05. 2015: sviatok kríž Dia de la cruz
24.6. - 13.07. 2016: Granada International Festival Music and Dance - zažijete španielske rytmy a tance po celom meste
8. - 18.11. 2016: Granada Festival de Jazz - sviatok všetkých milovníkov jazzovej hudby
21. - 25.11. 2016: festival kúziel Hokus Pokus - Harry Potter síce nepríde, ale aj tak ide o veľký zážitok

Oplatí sa navštíviť

Alhambra: Dominantou Granady je nepochybne palác i pevnosť v jednom - Alhambra. Ak tu budete v lete, prichystajte sa na dlhé čakanie pri kúpe vstupeniek. Preto je rozumnejšie zakúpiť si lístky vopred, napr. cez internet.

Alhambra má viacero samostatných atrakcií - pevnosť Alcazaba, palác (Palacio de los Nazaries) považovaný za najkrajšiu časť Alhambry, ďalej palác Karola V. a nemali by ste zabudnúť na prekrásne záhrady - tzv. The Generalife Gardens.

Albaicin: Prekrásna arabská štvrť na kopčeku oproti palácu Alhambra je cieľom mnohých turistov. Môžete sa tu prechádzať úzkymi uličkami, je tu plno obchodíkov, ale i reštaurácií. Akdete až na úplný vrchol budete mať prekrásny výhľad na protiľahlý palác, ale i na vrcholky pohoria Sierra Nevada.

Miestna doprava

Doprava do Granady: mesto Granada nemá medzinárodné letisko, ak chcete využiť tento typ dopravy, musíte z Barcelony, či Madridu použiť vnútroštátnu linku.


Doprava po meste a okolí:

Autobus: na dopravu po samotnom meste úplne postačuje autobus. Cestovné stojí okolo 90 centov, môžete si kúpiť predplatné na 9 ciest za 5 EUR, alebo na 20 ciest za dvojnásobok. Autobusové spojenie je možné použiť i na návštevu okolitých miest. Hlavná autobusová stanica je trochu nešikovne situovaná mimo centra Granady.

Vlak: na väčšie vzdialenosti je pohodlnejšie cestovať vlakom, cestovné je o niečo drahšie ako rovnaká trasa autobusom. Železničná stanica je ľalhko dostupná v centre mesta. Bez prestupovania sa vlakom dostanete do Madridu, Barcelony, či Valencie.