Jazykový kurz: Cairns, Austrália

Štúdium angličtiny Cairns, Austrália

Jazykové kurzy angličtiny v Cairns sú medzi študentmi pomerne obľúbené. Okolie Cairns okolie ponúka návštevníkom rôzne atrakcie. Smerom na západ sú to tropické pralesy, ak sa vydáte opačným smerom, môžete obdivovať Veľký koralový útes, ako aj takmer nekonečné piesočnaté pláže.

Mesto Cairns je najväčším mestom v regióne Far North Queensland v rovnomennom štáte Queensland. Má okolo 140 000 obyvateľov a patrí medzi najrýchlejšie sa rozvíjajúce mestá krajiny. Vďaka tomu narastá popularita Cairnsu pre turistov, ale i pre tých, ktorí tam vycestujú jazykový pobyt. Je to moderné, kozmopolitné a bezpečné mesto s nízkymi životnými nákladmi v porovnaní s ďalšími veľkomestami Austrálie.

Ponuka jazykových škôl

Načasujte si pobyt

10.06. 2021: Ironman Cairns - sledujte súťaž železných mužov z celého sveta
17. - 19. 08. 2021: Cairns Ukulele Festival + koncerty v štýle rock, pop, folk či blues
24.08. - 02. 09. 2021: Cairns Festival - obľúbené akcie v botanickej záhrade, na triede Esplanade i na pláži Palm Cove
5.- 7. 10. 2021: Reef Feast - the Best of Palm Cove - festival dobrých jedál a kvalitného vína, to treba zažiť!
11.12. 2021: Cairns Carols by Candlelight + tradičný koncert vianočných kolied na triede Esplanade

Oplatí sa navštíviť

Esplanade Waterfront: populárna promenáda v centre mesta, kde môžete oddychovať s nohami v bazéne s morskou vodou

Daintree National Park: tropický prales sa nachádza severne od Cairns vo vzdialenosti 100 km

Kuranda: pri mestečku Kuranda ležiacom 25 km severozápadne od Cairns sa týči do výšky 400 m nad hladinu mora náhorná plošina Atherton. Prekrásne prostredie si môžete prezrieť z lanovky, prípadne počas okružnej jazdy vlakom

Great Barrier Reef: Veľký koralový útes sa tiahne pozdĺž celého pobrežia Queenslandu v dĺžke vyše 2000 km. Snom každého potápača je spoznať tento podmorský svet na vlastnej koži. Aj keď neholdujete potápaniu, túto šancu by ste nemali premeškať. Výlety s potápaním organizuje škola, alebo množstvo miestnych cestovných kancelári

Miestna doprava

Letisko: medzinárodné letisko Cairns Airport (CNS) leží severne od centra mesta vo vzdialenosti 7 km. Domáce lety zabezpečujú najmä spoločnosti Quantas a Virgin Blue.

Do centra mesta sa dostanete najjednoduchšie taxíkom. Poveziete sa 10 minút a zaplatíte okolo 15 AUD. Inou možnosťou je autobus - The Airporter, jednosmerný cestovný lístok stojí 7 AUD.