Štúdium angličtiny Austrália

Kurzy angličtiny v Brisbane

jazykový pobyt v Austrálii, Brisbane kurzy angličtiny Brisbane, Ausztrália

Hlavné mesto štátu Queensland, Brisbane, je tretím tretím najväčším mestom Austrálie. Je to moderné, kozmopolitné mesto a zvykne sa označovať aj za mesto mladých. Mesto je ideálnym cieľom na jazykový pobyt, kde si užijete tropické teplo, pláže a surf.

Po hodine jazdy autom máte na dosah svetoznáme pláže Gold Coast a Sunshine Coast. Gold Coast leží južne od Brisbane vo vzdialenosti 80 km a Sunshine Coast je 100 km severným smerom.

Rovnako nezabudnuteľné zážitky ponúka vnútrozemie, alebo plavba k množstvu piesočnatých ostrovov na čele s ostrovom Fraser. Ten je len na "skok" podľa tunajších pomerov - niečo vyše 300 km od Brisbane. Na sever od mesta Bundaberg sa tiahne v dĺžke takmer 2000 km Veľký koralový útes a ak ste už raz tu, rozhodne by ste mali vyskúšať potápanie a zažiť tunajší čarovný podmorský svet.

Ponuka jazykových škôl

Načasujte si pobyt

14. - 15.03. 2021: Bruno - miláčik ženských sŕdc zaspieva po dva dni
10. - 19.08. 2021: Ekka - spoznajte austrálsky "Agrokomplex" s vyše 100 ročnou tradíciou
14. - 23.08. 2021: Pink - americká pop diva bude v Brisbane vyše týždňa a dá 7 koncertov
8. - 29.09. 2021: Brisbane Festival - tradičný medzinárodný festival umenia ovládne mesto na 3 týždne
29.09. 2021: Riverfire - veľkolepý ohňostroj je vyvrcholenmím trojtýždňového festivalu

Oplatí sa navštíviť

Lone Pine Koala Sanctuary: odborníci zaraďujú túto zoologickú záhradu medzi 10 najkrajších ZOO z celého sveta, ak si chcete pritúliť koalu, tu máte ideálnu možnosť.

Queensland Museum: perfektné miesto na oddych po lekciách angličtiny

South Bank Parklands: schovajte sa pred páliacim slnkom a prezrite obrovské množstvo tunajších exponátov

Miestna doprava

Letisko: medzinárodné letisko Brisbane International (BNE) leží severovýchodne od centra mesta vo vzdialenosti 12 km a má dva terminály. Medzinárodný je od domáceho vzdialený 1 km a premáva medzi nimi autobus každých 10 - 20 minút. Najviac domácich letov smeruje odtiaľto do Cairns a Townsville.

Do centra mesta sa dostanete najjednoduchšie taxíkom. Poveziete sa okolo polhodiny a na cestu rátajte asi 50 AUD. Inou možnosťou je autobus spoločnosti Con-X-ion, jednosmerný cestovný lístok do centra mesta stojí 14 AUD. Cestovať môžete tiež vlakom Airtrain, za lístok zaplatíte 16,50 AUD, cesta trvá okolo 20 minút.