Kurzy angličtiny Oxford, Anglicko

Štúdium angličtiny Oxford

Kurzy angličtiny v Oxforde ponúkajú zažiť atmosféru anglických univerzít. Oxford je popri Cambridge najväčším univerzitným mestom a vysokoškolské vzdelanie tu získali slávni vedci, umelci či politici z celého sveta.

Oxford dýcha históriou, kde dominujú budovy univerzít, je ich celkom 36. K najznámejším patria Christ Church, Trinity a Balliol. Ak ste v Oxforde, nemôžete vynechať návštevu veže Carfax, odkiaľ máte mesto ako na dlani. V Oxforde Vás čaká pobyt v príjemnom prostredí plnom zelene v parkoch, či v botanickej záhrade.

Ponuka jazykových škôl

Načasujte si pobyt

30.03. - 7.04.2021:The Oxford Literary Festival - tradičné stretnutie spisovateľov i čitateľov, zaujímavé akcie celý týždeň, sledujte program akcií a nájdite si pre vás to najzaujímavejšie!
6.07.2021: Alice´s Day - vráťte sa do detských liet na oslavách výročia prvého čítania Alenky v ríši divov, bohatý sprievodný program
7.07.2021: Cowley Road Carnival - karneval so všetkým čo k tomu patrí - sprievod, koncerty rôznych žánrov a bohatý sprievodný program
5.11.2021: Australian Pink Floyd - zažite atmosféru koncertu slávnych Pink Floyd v podaní najúspešnejšej revivalovej kapely z Austrálie. Hudba stále dobrá i po 40 rokoch!

Oplatí sa navštíviť

Ashmolean Museum of Art and Archaeology najstaršie univerzitné múzeum na svete a zároveň najstaršie múzeum vo Veľkej Británii, bolo otvorené v roku 1683. Pôvodné exponáty pochádzajú od Eliasa Ashmola, anglického starožitníka a umeleckého zberateľa, ktorý daroval svoju zbierku umeleckých diel, mincí, kníh ako aj archeologických exponátov z celého sveta Oxfordskej univerzite v roku 1677. Vstup voľný.

Pitt River Museum múzeum obsahuje archeologické a antropologické exponáty Oxfordskej univerzity. Do múzea sa dostanete jedine cez University Museum of Natrural History. Základom múzea je zbierka generála Augustusa Pitt Rivers-a, ktorú daroval univerzite v roku 1884. Išlo o 22 000 ks exponátov. Postupne sa počet vystavených exponátov rozrastal a dnes tu evidujú vyše polmilióna položiek! Nespočetné množstvo rôznych kuriozít z celého sveta neuvidíte nikde inde! Vstup voľný.

Botanic Garden najstaršia botanická záhrada v Anglicku a tretia najstaršia na svete. Bola založená v roku 1621 a dnes sa rozkladá na ploche dvoch hektárov. Časť exponátov sa nachádza v 7 skleníkoch o celkovej rozlohe 600 m2, kde sú vytvorené klimatické podmienky z rôznych kútov sveta. Celodenný lístok stojí 4,50 GBP.

Miestna doprava

z Londýna sa do Oxfordu dostanete najlepšie autobusom. Chodia každých 15 minút a cesta trvá niečo vyše hodiny. Za jednosmerný lístok zaplatíte 10 libier, spiatočný s návratom v daný deň stojí 12 GBP. Ak si kúpite lístok s otvoreným návratom, vyjde Vás lístok na 15 libier. Na cestu do Oxfordu môžete využiť aj vlakové spojenie, vlaky odchádzajú zo stanice Paddington každých 15 minút a pocestujete asi 60 minút. Cestovné vyjde drahšie než u autobusu.

Heathrow: autobusy s odchodom z Londýna majú na letisku Heathrow zastávku, z letiska odchádza spoj do Oxfordu každú polhodinu. Jednosmerný lístok stojí 16 libier. Cesta trvá 70 minút, ak priletíte na terminál 4 do Oxfordu pocestujete 1,5 hodiny.

Gatwick: do Oxfordu smeruje z tohto letiska autobus každú hodinu, do cieľa cesty sa dostanete za 120 minút a za jednosmerný lístok zaplatíte 20 GBP, spiatočný stojí 27 libier.

Stansted: podobne ako z ostatných letísk aj odtiaľto je pravidelné spojenie do Oxfordu. Jednosmerný lístok stojí 21 libier a za spiatočný zaplatíte 30 GBP.

Na cestovanie autobusom po Oxforde je rozumné kúpiť si časový lístok, týždenný stojí 16 GBP, mesačný 44 GBP.

Mal by som otázku: