Kurzy angličtiny v Anglicku

Štúdium angličtiny Liverpool

prechádzka po lekcii angličtiny, Albert Dock, Liverpool Banana Lamb, známa atrakcia v Liverpoole, Veľká Británia

Študujte angličtinu v rodisku Beatles. Ak ste navyše fanúšikom futbalu máte na cestu do Liverpoolu o jeden dôvod navyše. Svoj kurz angličtiny môžete obohatiť o neopakovateľné zážitky.

Ak sa vám podarí dostať na zápas FC Liverpool tie necelé tri minúty, počas ktorých celý štadión spieva hymnu klubu "You´ll never walk alone", si nepochybne zapamätáte navždy.

V meste na rieke Mersey si každý nájde to svoje. Koncerty najväčších domácich i zahraničných hviezd, či výlet do časov beatlemánie, kvalitný futbal, dostihy, či golf. Nákupné maniačky očarí nákupné centrum Liverpool One, a tých, ktorých láka história a architektonické pamiatky zaujmú napr. Royal Liver Building, či najväčšia anglikánska katedrála v Británii, Anglican Cathedral. Nie nadarmo bol Liverpool vyhlásený za Európske hlavné mesto kultúry v roku 2008!

Ponuka jazykových škôl

Načasujte si pobyt

9.03.2021: George Ezra - hit Budapest zaspieva talentovaný spevák aj v rodisku Beatles
4. - 6.04.2021: Grand National Steeplechase - venujte tento víkend dostihom a navštívte najslávnejšie dostihy sveta s viac než 150-ročnou históriou
13.07.2021: Brazilica - atmosféru brazílskych karnevalov v rytme samby zažijete aj v Liverpoole, čaká vás skutočný umelecký zážitok!
20. - 21.07.2021: Liverpool International Music Festival - legendy i súčasní intrepreti britskej hudobnej scény sa každoročne schádzajú na tomto podujatí
24. - 27.08.2021: International Beatle Week - tradičné stretnutie najlepších Beatles-revival skupín z celého sveta, celý týždeň žije mesto hudbou slávnych Beatles
22.11. - 22.12.2021: + vyberte sa na prechádzku po Lord Street a Paradise Street a zažite predvianočnú atmosféru Liverpoolu

Oplatí sa navštíviť

Albert Dock - zašlá sláva miestneho prístavu bola obnovená v 80-tych rokoch minulého storočia a dnes je Albert Dock miestom múzeí, galérií, obchodíkov a kaviarničiek. Medzi najznámejšie patrí Tate Gallery, múzeum Beatles Story, či Merseyside Maritime Museum

The Tate Liverpool - mladšia sestra preslávenej londýskej galérie neponúka taký bohatý výber exponátov ako tá v Londýne, ale milovníci súčasného umenia si určite prídu na svoje. Vstup je voľný.

The Beatles Story - preneste sa o 50 rokov do minulosti a vstúpne do časov beatlemánie. Nájdete tu najväčšiu výstavu venovanú členom slávnej skupiny Beatles, ktorá zachytáva kariéru legendárnej skupiny od ich prvých krokov až na samotný vrchol slávy, ako aj následný rozpad skupiny.

Miestna doprava

Letisko: John Lennon International (LPL) - letisko leží 11 km juhovýchodne od centra Liverpoolu a má 1 terminál. Z pohľadu dopravy na jazykový pobyt výhodou Liverpoolu je, že z Bratislavy sem máte priamy letecký spoj s Ryanair!

Na dopravu z letiska do centra mesta je najvhodnejšie použiť autobus. Autobusy spoločnosti Arriva jazdia počas dňa každú polhodinu. Použite spoj Airlink Bus 500, cesta do centra trvá 35 minút a jednosmerný lístok stojí 2,50 GBP.

Doprava v Liverpoole: cestovanie po samotnom meste zabezperčuje spoločnosť CityLink. Dva hlavné zastávky sú Liverpool One a Queen Square. Za jednosmerný lístok zaplatíte 1,30 GBP, celodenný stojí 3 GBP. Dobré spojenie máte aj s vlakom, cestovanie je však drahšie.

Mal by som otázku: