Jazykový pobyt v Bournemouth, Anglicko

Štúdium angličtiny Bournemouth

Anglicko: Air Show Bournemouth jazykové pobyty Veľká británia, Bournemouth

Prihláste sa na jazykový pobyt v mestečku Bournemouth a zdokonaľte sa v anglickom jazyku. Toto prímorské mestečko na juhu Anglicka s počtom obyvateľov 165 000 je obľúbeným letoviskom Angličanov. A nemenej populárnym je aj u študentov angličtiny.

Samotné mesto, ako i jeho okolie ponúka návštevníkom bohaté kultúrne a športové vyžitie. Pobrežie s viac než 10 kilometrami piesočnatých pláží je ideálnym miestom na vodné športy ako windsurfing, alebo jazdenie na motorových člnoch. Z mesta máte na dosah svetoznámu turistickú atrakciu Stonehenge, kam sa bez problémov dostanete vlakom, cesta trvá niečo vyše hodiny.

Ponuka jazykových škôl

Načasujte si pobyt

15. - 24.06.2019: Bournemouth Food and Drink Festival - zaži a ochutnaj miestne špeciality počas celého týždňa
7. - 28.08.2019: Flowers by Candlelight - rok čo rok, už viac než 100 rokov, vždy v stredu večer sa počas augusta rozžiari záhrada Lower Gardens tisíckami sviečok
29.08. - 1.09.2019: Bourmemouth Air Festival - letecké dni sú sviatkom pre všetkých milovníkov lietadiel, na vlastné oči môžete vidieť bojové lietadlá z 2. svetovej vojny, ale i tie najmodernejšie, vrátane slávnej letky Red Arrows.
15.11.2019: Bournemouth Christmas Lights Switch on + slávnostné rozsvietenie vianočnej výzdoby v centre na hlavnom námestí.
15.11.2019 - 2.01.2020: Bournemouth Christmas Festival + vianočné trhy v centre mesta, aj tu si môžete dať vianočný punč

Oplatí sa navštíviť

Poole - mesto Poole je vzdialené 10 km od Bournemouthu. Tu sa nachádza jeden z najväčších prírodných prístavov sveta. Waterfront Museum zachytáva históriu mesta i prístavu.

Miestna doprava

Z Lodnýna sa sem dostanete viacerými spôsobmi. Z hlavnej autobusovej stanice Victoria sem vyráža linka spoločnosti National Express každých 90 minút a pocestujete 2,5 hodiny. Na tento spoj môžete nastúpiť priamo po prílete na letisku Heathrow. Odtiaľto potrvá cesta 2 hodiny a jednosmerný lístok vás vyjde na 18 GBP. Z letiska Gatwick pocestujete o 1 hodinu dlšie a cestovné bude stáť 26 GBP.

Do Bournemouthu sa dopravíte i vlakom, odchod je z londýnskej stanice Waterloo, cesta trvá 97 minút a cestovné vyjde o niečo viac než pri autobuse.

Mestskú autobusovú dopravu zabezpečujú dve spoločnosti: Yellow Buses a Wilts & Dorset. Ich kancelárie nájdete v centre mesta. Obe spoločnosti ponúkajú týždenné i mesačné lístky.