Kurzy angličtiny v Anglicku

Štúdium angličtiny Londýn

kurzy angličtiny, Anglicko: London jazykové pobyty v Londýne, Veľká Británia

Študujte angličtinu v hlavnom meste angličtiny. Londýn je najčastejším cieľom zahraničných návštevníkov Albionu, ktorí sa vybrali na kurzy angličtiny do Anglicka.

Kozmopolitný Londýn to nie sú len červené poschodové autobusy, Big Ben, či novšia atrakcia London Eye. Metropola Veľkej Británie ponúka oveľa viac. Okrem stovky múzeí, či galérií tu nájdete aj veľký výber jazykových škôl. Bez preháňania môžeme Londýn označiť za centrum jazykového vzdelávania. Môžete tu žiť aj pol roka a stále natrafíte na miesta, ktoré ste ešte nestihli navštíviť.

Ponuka jazykových škôl

Načasujte si pobyt

7. - 9.03.2021: Twenty One Pilots - americké duo ocenené cenou Grammy 2017 koncertuje vo Wembley
15. - 18.05.2021: Museums at Night - využite netradičný čas na návštevu okolo 70 atraktívnych múzeí v Londýne. Čakajú vás rôzne akcie a určite to nebude nudná prechádzka pomedzi zaprášené exponáty!
10.06. - 12.08.2021: Royal Academy Summer Exhibition - už takmer 250 rokov počas leta vystavuje Kráľovská umelecká akadémia tvorbu domácich umelcov z rôznych oblastí, vyberte sa do Piccadilly!
16. - 17.06.2021: West End Live - zažite to najlepšie z lodnýnskych muzikálov zadarmo na Trafalgar Square
1. - 14.07.2021: Wimbledon - uvidíte najlepších tenistov sveta a pochutíte si na jahodách so šlahačkou
24. - 26.08.2021: karneval v Notting Hill vás očarí svojou atmosférou
24. - 26.10.2021: Museums at Night + po druhýkrát v roku budú londýnske múzeá otvorené aj v noci
december: na predvianočnú atmosféru a na korčuľovanie pri Somerset House určite nezabudnete

Oplatí sa navštíviť

British Museum British Museum založené pred vyše 250-timi rokmi patrí medzi najvýznamnejšie múzeá sveta a zároveň patrí k najväčším čo sa týka množstva exponátov. Je úplne jedno či dávate prednosť umeleckým pamiatkam, alebo prírodovedným exponátom, nájdete tu svetové skvosty zachytávajúce celú históriu ľudstva. Vstup je voľný. Zastávka metra: Russel Square

Science Museum Múzeum vedy zachytáva podrobne vývoj ľudstva od prvých vynálezov až do najčerstvejšie výdobytky vedy a techniky. Zastávka metra: South Kensington

Tower Bridge Jeden zo symbolov mesta núka návštevníkom nezabudnuteľný pohľad na rieku Temža. Dva vysoké veže prepojené vysutými mostami obsahujú stále expozície z histórie samotnej stavby mosta ako i mesta Londýn. Zastávka metra: Tower Hill

Madamme Tussauds Museum Múzeum voskových figurín patrí k najznámejším atrakciám mesta. Hoci pôvodne sa nachádzalo v Paríži, od roku 1835 sídli v Londýne. V súčasnosti má celkom 15 pobočiek po celom svete. Verné kópie hercov, spevákov, športovcov či politikov a tiež i rôznych svetových celebrít tu nádejte na jednom mieste. Na fotku s obľúbeným hercom či spevákom stačí jednoducho stisknúť spúšť footoaparátu. Sídli tu i planetárium, kde zažiejete fantastickú laserovú show. Zastávka metra: Marble Arch

St Paul´s Cathedral Katedrála sv. Pavla patrí patrí k dominantám Londýna a už z veľkej diaľky zaujme jej monumentálna kupola, druhá najväčšia na svete po kupole chrámu sv. Petra v Ríme. Na mieste chrámu stál kostol už v 7. storočí, v priebehu času sa stavba nevyhla dvom veľkým požiarom, ktoré chrám výrazne poškodili. Výstavbu katedrály do podoby akú môžete obdivovať v súčasnoti ukončli pred 300 rokmi. Zastávka metra: St Paul´s

Speaker´s Corner Hyde Park Ako vyzerá skutočná sloboda slova v chápaní anglickej demokracie zistíte v severovýchodnom rohu Hyde Parku. Tu si môže povedať každý svoj názor, väčšinou sa rečníci zaoberajú náboženskými a politickými otázkami. Rušno tu býva najmä v sobotu a v nedeľu popoludní. Zastávka metra: Marble ArchKew Royal Botanic Gardens Kráľovská botanická záhrada Kew Gardens leží na južnom brehu rieky Temža. Ak by ste radi na chvíľku unikli ruchu veľkomesta, akým Londýn nesporne je, navštívte túto veľmi zaujímavú botanickú záhradu.

Miestna doprava

Letisko: Heathrow - najväčšie letisko krajiny leží 25 km západne od centra Londýna a má 4 terminály. Prvé tri terminály sú tesne vedľa seba a sú prepojené, terminál č. 4 je trocha južnejšie. Ak priletíte na Heathrow, zvyčajne pristanete na termináli č. 4. Výhodou tohto letiska je priame spojenie do Londýna metrom, ktoré tu má 2 zastávky, jedno pri termináloch 1,2 a 3 a druhú na termináli 4. Linka metra Piccadilly Line Vás dopraví do centra hlavného mesta za necelú hodinu, jednosmerný lístok stojí 3.80 GBP, prípadne si kúpte celodenný lístok za 5.10 GBP. Metro premáva denne od piatej ráno do pol dvanástej v noci, každých 5-10 minút.

Na dopravu z letiska môžete využiť aj autobus a vlak. Autobusy National Express jazdia nepretržite a to každú polhodinu, jednosmerný lístok stojí 10 GBP. Vlak Heathrow Express má konečnú na Paddington Station v centre Londýna, cesta trvá niečo vyše 20 minút a lístok stojí 14.50 GBP.

Doprava v Londýne: cestovanie po samotnom Londýne je pomerne nákladné. Preto je výhodné zabezpečiť si časový lístok (travelcard) - denný, týždenný, prípadne mesačný. Tento lístok platí pre metro a autobusy. Celý Londýn je rozdelený do 6 zón, študenti však bežne používajú zóny 1, 2 a 3.

Mal by som otázku: