Jazykové pobyty Portsmouth, Anglicko

Štúdium angličtiny Portsmouth

kurzy angličtiny, Anglicko: Portsmouth jazykové pobyty v Portsmouth, Veľká Británia

Spojiť vášeň pre golf a zároveň si zlepšiť svoju angličtinu ponúkajú jazykové pobyty v mestečku Portsmouth s agentúrou TRAWELL Service. Hoci nepochybne mnohí záujemci o zdokonaľovanie anglického jazyka si volia za cieľ známejšie lokality, aj menšie mestá v Anglicku majú svoje čaro. Navyše ak ste fanúšikom golfu, môže byť Portsmouth o čosi atraktívnejší.

Mesto s 200 tisíc obyvateľmi sa nachádza na južnom pobreží Anglicka. Rušný námorný prístav je už dávno minulosťou, ale množstvo pamiatok bývalú slávu pripomína na každom kroku. Nájdete tu však aj modernú architektúru v podobe veže Spinnaker Tower, ktorá vás nepochybne očarí.

Ponuka jazykových škôl

Načasujte si pobyt

10. - 11.08.2021: Portsmouth International Kite Festival - každoročný festival šarkanov láka tisícky návštevníkov, toľko šarkanov ste naraz v živote určite nevideli
23. - 25.08.2021: Victorious Festival - Portsmouth Historic Dockyards je každoročne miestom hudobného festivalu - vystúpia legendárne kapely i nové objavy
29.11. - 1.12.2021: Victorian Festival of Christmas - preneste sa do vianočnej atmosféry časov minulých v starej lodenici

Oplatí sa navštíviť

Spinnaker Tower - 170 metrov vysoká atrakcia Anglickej Riviéry - veža v podobe lodnej plachty. Z vrcholu veže budete očarený pohľadom na prístav i celé mesto.

Historic Dockyard - milovníci námorných lodí nemôžu v meste vynechať návštevu starej lodenice, kde kotvia vedľa seba slávne lode z anglickej histórie, Mary Rose a Victory.

D-Day Museum - múzeum venované vylodeniu spojeneckých vojsk v Normandii počas 2. svetovej vojny.

Portchester Castle - najlepšie rímske opevnenie v západnej Európe sa nachádza v malej dedinke Portchester len 8 km od centra Portsmouthu.

Miestna doprava

Z Londýna sa do Portsmouth dostanete najlepšie autobusom. Cesta trvá okolo 2 hodín. Za jednosmerný lístok zaplatíte 18 libier, ak si kúpite lístok s otvoreným návratom, vyjde Vás cestovné na 15 libier. Na dopravu môžete využiť z Londýna aj vlakové spojenie, vlaky odchádzajú zo stanice Paddington každých 15 minút a pocestujete asi 2,5 hodiny. Spiatočný lístok vyjde na 33 GBP.

Na cestovanie po samotnom meste a blízkom okolí môžete použiť autobusy spoločností First Bus a Stagecoach.

Mal by som otázku: