Kurzy angličtiny v Anglicku

Štúdium angličtiny Plymouth

kurzy angličtiny, Anglicko: Plymouth jazykové pobyty v Plymouth, Veľká Británia

Zdokonaľte si svoju angličtinu na Anglickej Riviére, v mestečku Plymouth. Budete obdivovať nádherné pláže, spoznáte anglický vidiek a neďaleký národný park.

Kurzy angličtiny na Anglickej Rivére si dlhodobo udržujú veľkú popularitu. Jazykový pobyt si môžete zvoliť nielen v známych lokalitách ako Brighton, Bournemouth, či Torbay, ale i v menej známom meste Plymouth. A keď už tam raz budete, určite by ste sa mali vybrať na kraj sveta - tak by sme mohli preložiť anglický názov miesta Land´s End. Land´s End je najjužnejší cíp Anglicka a nepochybne očarí každého návštevníka.

Prístavné mesto s 250 tisíc obyvateľmi sa nachádza na juhu Anglicka v grófstve Devon. Slávna loď Mayflower vyplávala z tohto prístavu. Dnes je Plymouth moderné univerzitné mesto.

Ponuka jazykových škôl

Načasujte si pobyt

31.05. - 2.06.2021: Flavour Fest 2021 - populárna akcia všetkých gurmánov, spoznajte a ochutnajte miestne špeciality
14.- 15.08.2021: British Firework Championships - tradičná letná akcia ponúka veľkolepú svetelnú show
15.11.2021: Christmas Lights Switch on + slávnostné zapínanie vianočnej výzdoby mesta
7.12.2021: City Center Lantern Parade + lampionový sprievod v centre mesta

Oplatí sa navštíviť

Plymouth Gin Distillery - navštívte najstarší fungujúci liehovar v Anglicku, kde sa vyrába povestný Plymouth Gin od roku 1793 a spoznajte ako vznika kvalitný gin

Mayflower Museum - exponáty v múzeu zachytávajú históriu mesta a okolia od doby bronzovej až po súčasnosť na troch podlažiach budovy.

Barbican - miestny prístav pripomína zašlú slávu anglických dejín, dnes je centrom zábavy a kultúry s množstvom pubov a reštaurácií.

Land´s End - tzv. koniec sveta, pred mnohými stáročiami možno, dnes len najjužnejšie miesto Anglicka je obľúbeným cieľom turistov. Z Plymouth je vzdialené 140 km, ale tie dve hodiny jazdy určite nebudete ľutovať.

Miestna doprava

Z Londýna sa do Plymouth dostanete najlepšie autobusom. Cesta trvá okolo 4 hodín. Na cestovné rátajte 35 libier. Na dopravu môžete využiť z Londýna aj vlakové spojenie, vlaky odchádzajú zo stanice Paddington. Bude to o niečo rýchlejšie, ale za viac. Ak priletíte na letisko Heathrow, musíte sa najprv dopraviť do Readingu a odtiaľ už pokračujte vlakom, ktorý vyráža zo spomínanej londýnskej stanice Paddington.

Na cestovanie po samotnom meste a blízkom okolí môžete použiť autobusy spoločností Plymouth City Bus.

Mal by som otázku: