Kurzy angličtiny, Malta: Swieqi

Jazykový pobyt Swieqi

jazykový pobyt na Malte, Swieqi kurzy angličtiny Swieqi, Malta

Kurzy angličtiny ponúka Malta v mnohých mestách, ale jazykový kurz a ubytovanie v tej istej budove už nie je také samozrejmé. Naša partnerská škola na Malte, v meste Swieqi takúto možnosť ponúka.

Swieqi sa nachádza v tesnom susedstve St. Julianu a od Sliemy je vzdialené 15 minút cesty autobusom. Pre svoju polohu je obľúbeným rezidenčným miestom domácich obyvateľov. Jedná sa o tiché a bezpečné mesto.

Ak zatúžite po návšteve reštaurácie, baru či kaviarne, stačí 5 minút chôdze a budete v St. Juliane, v jej štvrti Paceville. Tu najmä počas leta neprestáva rušný život a zábava dlho do noci. V prípade, že chcete zamieriť na pláž, zo Swieqi sa tam dostanete peši za 10 minút.

posledný piatok v mesiaci: The Changing of Guard Ceremony, Valetta - slávnostná výmena stráže o 10.30 hod
21. - 25.02. 2020: Malta Carnival - tradičný karneval býva vo Valette a tiež v Nadure, Gozo
18. - 30.04. 2020: Malta Fireworks Festival - ohňostroj oslavujúci vstup krajiny do EU
27.06. 2020: Isle MTV, Floriana + pop hviezdy Kiesza či Erique Iglesias boli hlavnými hviezdami veľkolepého koncertu v minulosti, ale aj Kanye West a Nelly Furtado, vyše 50 tisíc divákov

Načasujte si pobyt

každý posledný piatok v mesiaci: The Changing of Guard Ceremony, Valetta - slávnostná výmena stráže o 10.30 hod
28.02. - 5.03. 2019: Malta Carnival - tradičný karneval býva vo Valette a tiež v Nadure, Gozo
24.04., 4.05. 2019: Malta Fireworks Festival - ohňostroj oslavujúci vstup krajiny do EU
27.06. 2019: Isle MTV, Floriana - pop hviezdy Kiesza či Erique Iglesias boli hlavnými hviezdami veľkolepého koncertu v minulosti, ale aj Kanye West a Nelly Furtado, vyše 50 tisíc divákov 5.10. 2019: Notte Bianca - tradičný festival vo Valette sľubuje bohatý kultúrny program dlho do noci

Oplatí sa navštíviť

Okružná plavba: v prípade, že ste sa v rámci akcií organizovaných školou nezúčastnili okružnej plavby, určite by ste sa na takúto plavbu mali vybrať sami. Na výber sa núka viacero možností - od krátkej okružnej plavby v okolí zálivu, až po celodenné plavby do blízkeho okolia, alebo okruh okolo celej Malty. Spoločností zabezpečujúce plavby je viacero - nemusíte dlho pátrať a určite nájdete viacero ponúk. K najznámejším patrí napr. Captain Morgan Cruises. Obľúbeným výletom býva plavba na ostrov Comino a k Modrej lagúne, v cene 32 EUR. Okruh okolo Malty Vás vyjde na 40 EUR.

Náš tip: z Malty máte možnosť navštíviť i Taliansko, presnejšie ostrov Sicíliu. Katamaranom tam môžete byť za 2-3 hodiny. Obetujte 1 celodenný výlet Sicílii, stojí to zato!

Miestna doprava

Doprava do Swieqi: po prílete na letisko Luqa zvyčajne škola zabezpečí dopravu na miesto ubytovania. Ak tomu tak nie je, do cieľa vášho pobytu sa dostanete autobusom, prípadne taxíkom.

Doprava po meste a okolí: na dopravu po meste postačuje autobus. Zo Swieqi máte dobré spojenie v rámci celého ostrova, dopravu zabezpečuje spoločnosť VisitMalta.

Mal by som otázku: