jazykové pobyty, kurzy angličtiny, Malta: Gzira

Jazykový pobyt Gzira

kurzy angličtiny v zálive St Pauls Bay na Malte jazykový pobyt St Paul´s Bay, BELS

Jazykové pobyty v turisticky rušnej zátoke St Paul´s Bay na Malte kombinujú relax a pohodu pri zdokonaľovaní jazyka. Po výuke dobre padne načerpať novú energiu na miestnej pláži.

Dakedy rybárska dedinka St. Paul´s Bay a dnes mestečko s 15 000 obyvateľmi sa nachádza na severovýchodnom cípe ostrova. Toto populárne turistické centrum ležiace v zálive Sv. Pavla je tvorené štyrmi pôvodne samostatnými dedinkami Bugibba, St Paul´s Bay, Qawra a Xemxija. Dnes spolu tvoria jednoliaty komplex, kde plynule prechádzate z jednej lokality do druhej.

Načasujte si pobyt

každý posledný piatok v mesiaci: The Changing of Guard Ceremony, Valetta - slávnostná výmena stráže o 10.30 hod
28.02. - 5.03.2019: Malta Carnival - tradičný karneval býva vo Valette a tiež v Nadure, Gozo
24.04., 4.05.2019: Malta Fireworks Festival - ohňostroj oslavujúci vstup krajiny do EU
9. - 14.07.2019: Isle MTV, Floriana - pop hviezdy Kiesza či Erique Iglesias boli hlavnými hviezdami veľkolepého koncertu v minulosti, ale aj Kanye West a Nelly Furtado, vyše 50 tisíc divákov 5.10.2019: Notte Bianca - tradičný festival vo Valette sľubuje bohatý kultúrny program dlho do noci

Oplatí sa navštíviť

Okružná plavba: v prípade, že ste sa v rámci akcií organizovaných školou nezúčastnili okružnej plavby, určite by ste sa na takúto plavbu mali vybrať sami. Na výber sa núka viacero možností - od krátkej okružnej plavby v okolí zálivu, až po celodenné plavby do blízkeho okolia, alebo okruh okolo celej Malty. Spoločností zabezpečujúce plavby je viacero - nemusíte dlho pátrať a určite nájdete viacero ponúk. K najznámejším patrí napr. Captain Morgan Cruises. Obľúbeným výletom býva plavba na ostrov Comino a k Modrej lagúne, v cene 32 EUR. Okruh okolo Malty Vás vyjde na 40 EUR.

Náš tip: z Malty máte možnosť navštíviť i Taliansko, presnejšie ostrov Sicíliu. Katamaranom tam môžete byť za 2-3 hodiny. Obetujte 1 celodenný výlet Sicílii, stojí to zato!

Miestna doprava

Doprava do Gziry: po prílete na letisko Luqa zvyčajne škola zabezpečí dopravu na miesto ubytovania. Ak tomu tak nie je, do cieľa vášho pobytu sa dostanete autobusom, prípadne taxíkom.

Doprava po meste a okolí: na dopravu po ostrove postačuje autobus. Autobusové spojenie je dobré v rámci celého ostrova, dopravu zabezpečuje spoločnosť VisitMalta.