Jazykové pobyty, kurzy angličtiny Malta: St Julians

Jazykový pobyt St Julians

jazykový pobyt na Malte, St Julians relax po celodennom kurzy angličtiny na Malte, St Julians

Jazykové pobyty v St. Julians sú populárne medzi mládežou z celého sveta. Prihlás sa na kurz angličtiny a zaži báječné leto. Pre vekovú kategóriu 20+ je rušný nočný život a nočné kluby ten najlepší relax po celodennom učení sa angličtiny.

Mesto St. Julian´s sa nachádza medzi mestami Sliema a Paceville. Na východ od St. Julians leží Sliema a zo západu susedí s Paceville. Prechod z jedného mesta do ďalšieho takmer ani nezbadáte, prechádzajú plynule jeden do druhého a tam kde jedno končí, druhé začína.

Načasujte si pobyt

každý posledný piatok v mesiaci: The Changing of Guard Ceremony, Valetta - slávnostná výmena stráže o 10.30 hod
28.02. - 5.03. 2019: Malta Carnival - tradičný karneval býva vo Valette a tiež v Nadure, Gozo
24.04., 4.05. 2019: Malta Fireworks Festival - ohňostroj oslavujúci vstup krajiny do EU
27.06. 2019: Isle MTV, Floriana - pop hviezdy Kiesza či Erique Iglesias boli hlavnými hviezdami veľkolepého koncertu v minulosti, ale aj Kanye West a Nelly Furtado, vyše 50 tisíc divákov 5.10. 2019: Notte Bianca - tradičný festival vo Valette sľubuje bohatý kultúrny program dlho do noci

Oplatí sa navštíviť

Promenáda v Slieme: navštíviť neďalekú Sliemu a minúť miestnu promenádu asi nie je možné. Výhľad na hlavné mesto Valettu na protiľahlej strane zátoky Vám určite utkvie v pamäti. Veľmajstrovský palác (Grandmaster´s Palace), dnes sídlo maltského parlamentu, je známou dominantou Malty a pohľad na ňu zo Sliemy určite poznáte z mnohých fotiek Malty. Z tunajšej promenády ten prekrásny výhľad zažijete na vlastnej koži.

Nočná prechádza po St. Julians: lákajúce večerné svetlá kaviarní, reštaurácií, či hotelov na jednej strane a šum mora na strane druhej, to by ste nemali vynechať, ak budete v St Julianse

Okružná plavba: v prípade, že ste sa v rámci akcií organizovaných školou nezúčastnili okružnej plavby, určite by ste sa na takúto plavbu mali vybrať sami. Na výber sa núka viacero možností - od krátkej okružnej plavby v okolí zálivu, až po celodenné plavby do blízkeho okolia, alebo okruh okolo celej Malty. Spoločností zabezpečujúce plavby je viacero - nemusíte dlho pátrať a určite nájdete viacero ponúk. K najznámejším patrí napr. Captain Morgan Cruises. Obľúbeným výletom býva plavba na ostrov Comino a k Modrej lagúne, v cene 32 EUR. Okruh okolo Malty Vás vyjde na 40 EUR.

Náš tip: z Malty máte možnosť navštíviť i Taliansko, presnejšie ostrov Sicíliu. Katamaranom tam môžete byť za 2-3 hodiny. Obetujte 1 celodenný výlet Sicílii, stojí to zato!

Miestna doprava

Doprava do St Julians: po prílete na letisko Luqa zvyčajne škola zabezpečí dopravu na miesto ubytovania. Ak tomu tak nie je, do cieľa vášho pobytu sa dostanete autobusom, prípadne taxíkom.

Doprava po meste a okolí: na dopravu po meste postačuje autobus. Zo St Julians je dobré spojenie v rámci celého ostrova, dopravu zabezpečuje spoločnosť VisitMalta.

Mal by som otázku: