Kurzy angličtiny, Malta: Gozo

Jazykový pobyt Gozo

Bazilika Ta' Pinu, Gozo spoznávanie pamiatok po hodine angličtiny, Gozo, Malta

Vyber sa na jazykový pobyt a spoj kurz angličtiny s relaxom na pláži. Menší ostrov Gozo ponúka ideálne prostredie na zvládnutie angličtiny. Kurzy angličtiny na ostrove Gozo sú obľúbené u vekovej kategórie nad 30. Mladší študenti uprednostňujú rušnejšie mestá ako St Julians, Sliema, či Swieqi na hlavnom ostrove Malta.

Gozo je čo do veľkosti tretina ostrova Malta. Na rozdiel od svojho väčšieho suseda je tu viac zelene a miestny život má skôr vidiecky charakter. Ostrov ponúka návštevníkom množstvo historických a kultúrnych pamiatok, ako i prírodných atrakcií. Z hlavného ostrova sa sem dostanete loďou za 20 minút.

Načasujte si pobyt

každý posledný piatok v mesiaci: The Changing of Guard Ceremony, Valetta - slávnostná výmena stráže o 10.30 hod
21. - 25.02.2020: Malta Carnival - tradičný karneval býva vo Valette a tiež v Nadure, Gozo
18.04., 30.04.2020: Malta Fireworks Festival - ohňostroj oslavujúci vstup krajiny do EU
9.-14.07.2020: Isle MTV, Floriana - pop hviezdy Kiesza či Erique Iglesias boli hlavnými hviezdami veľkolepého koncertu v minulosti, ale aj Kanye West a Nelly Furtado, vyše 50 tisíc divákov 3.10.2020: Notte Bianca - tradičný festival vo Valette sľubuje bohatý kultúrny program dlho do noci

Oplatí sa navštíviť

Bazilika Ta' Pinu: pôvodne na tomto mieste stála malá kaplnka, kde sa vraj v roku 1883 zjavila Panna Mária. Miestni obyvatelia tvrdia, že tu vykonala viacero zázrakov. V roku 1920 sa preto rozhodli prestavať kaplnku a po vyše 10 rokoch budovania nadobudla svoju súčasnú podobu.

Miestna doprava

Doprava na ostrov: z hlavného ostrova sem každých 45 minút vyráža trajekt z prístavu Marfa. Lístok Vás vyjde na 4,70 EUR.

Doprava po ostrove: verejná doprava po ostrove je zabezpečovaná autobusmi. Ak sa tu zdržíte viacero dní, zvážte prenájom auta, či bicykla.

Mal by som otázku: