jazykové poybyty, kurzy nemčiny v Nemecku, Hamburg

Jazykové pobyty v Hamburgu

kurzy nemeckého jazyka Nemecko, Hamburg jazykové pobyty v Nemecku, Hamburg

Hamburg, druhé najväčšie mesto Nemecka, sa zvykne označovať ako brána do sveta. Mesto je bránou aj do sveta nemčiny, keďže sem mnohí cestujú na jazykový pobyt. Hamburg je kultúrnym, ako aj univerzitným centrom severného Nemecka a preto niet divu, že kurzy nemčiny sem lákajú študentov z celého sveta.

Nájdete tu tretí najväčší prístav Európy, očarí vás zaujímavá architektúra starého mesta s množstvom múzeí, ale aj Reeperbahn, povestná ulička s červenými lampami, kde kedysi začínali svoju kariéru slávni Beatles.

Ponuka jazykových škôl

Načasujte si pobyt

23.03. - 22.04. 2018: Hamburger Dóm jar - obľúbený zábavný park otvára svoje brány 3x do roka
21.04. 2018: Lange nacht der Museen - jedinečná príležitosť na návštevu miestnych múzeí, ktorých je vyše 50
10. - 13.05. 2018: Hafengeburtstag - oslava založenia prístavu, počas 4 dní tu zakotvia historické i najnovšie lode všetkého druhu
18.06. 2017: Bryan Adams - kanadský rocker na európskom turné
27.07. - 26. 08 2018: Hamburger Dóm leto - zažite atrakcie obľúbeného lunaparku i počas leta
9.11. - 9.12. 2018: Hamburger Dóm zima - i počas chladnejších dní sa zabavíte v lunaparku
26.11. - 30.12. 2018: vianočné trhy sú na viacerých miestach Hamburgu, ten "naj" je pred radnicou

Oplatí sa navštíviť

Hamburger Hafen - Hamburg ako prístavné mesto je nemysliteľné bez prístavu. Rovnako ako prístav bez lodí - od malých rybárskych až po veľké zaoceánske, uvidíte tu všetky druhy plavidiel. Okrem toho množstvo reštaurácií, či kaviarničiek. Ak tu strávite víkend, vyberte sa sem v nedeľu na miestny Rybí trh - Fishmarkt, ktorý funguje už od roku 1703.

Park Planten un Blomen - rozlohou nie veľmi rozľahlý park sa nachádza v strede mesta, nájdete tu i botanickú záhradu. Ak vydržíte v parku až do večera, o 22.hod. na malom jazerku môžete vidieť čarovnú svetelnú show.

Michaeliskirche - kostol Sv. Michala je najkrašou barokovou stavbou v severnom Nemecku. Jej súčasťou sú aj najväčšie vežové hodiny v krajine, ich veža má výšku 132 m.

Miestna doprava

Doprava do krajiny: letecky z Viedne poletíte 95 minút. Cena spiatočnej letenky začína od 130 EUR. Vlakom pocestujete dlhšie. Spiatočný lístok Bratislava - Hamburg stojí 200 EUR.

Letisko: do centra mesta sa dostanete najlepšie taxíkom. Poveziete sa asi 30 minút a zaplatíte okolo 20 - 25 EUR. Inou možnosťou je využiť autobus, napr. spoj MetroBus linku č. 34, ktorá vás dopraví do centra mesta, k hlavnej stanici, jednosmerný lístok stojí 3 EUR.

Miestna doprava: Hamburg má vlastné metro, ktoré je ideálne na rýchlu prepravu v rámci mesta. Celodenný lístok stojí cca 6 EUR.