Kurzy nemčiny v Nemecku, Hamburg

Jazykové pobyty v Hamburgu

kurzy nemeckého jazyka Nemecko, Hamburg jazykové pobyty v Nemecku, Hamburg

Hamburg, druhé najväčšie mesto Nemecka, sa zvykne označovať ako brána do sveta. Mesto je kultúrnym, ako aj univerzitným centrom severného Nemecka a preto niet divu, že kurzy nemčiny sem lákajú mnohých z celého sveta.

Nájdete tu tretí najväčší prístav Európy, očarí vás zaujímavá architektúra starého mesta s množstvom múzeí, ale aj Reeperbahn, povestná ulička s červenými lampami, kde kedysi začínali svoju kariéru slávni Beatles.

Ponuka jazykových škôl

Načasujte si pobyt

24.03. - 23.04. 2017: Hamburger Dóm jar - obľúbený zábavný park otvára svoje brány 3x do roka
22.04. 2017: Lange nacht der Museen - jedinečná príležitosť na návštevu miestnych múzeí, ktorých je vyše 50
5. - 7.05. 2017: Hafengeburtstag - oslava založenia prístavu, počas 4 dní tu zakotvia historické i najnovšie lode všetkého druhu
28.07. - 27. 08 2017: Hamburger Dóm leto - zažite atrakcie obľúbeného lunaparku i počas leta
3.11. - 3.12. 2017: Hamburger Dóm zima - i počas chladnejších dní sa zabavíte v lunaparku
21.11. - 23.12. 2017: vianočné trhy sú na viacerých miestach Hamburgu, ten "naj" je pred radnicou

Oplatí sa navštíviť

Hamburger Hafen - Hamburg ako prístavné mesto je nemysliteľné bez prístavu. Rovnako ako prístav bez lodí - od malých rybárskych až po veľké zaoceánske, uvidíte tu všetky druhy plavidiel. Okrem toho množstvo reštaurácií, či kaviarničiek. Ak tu strávite víkend, vyberte sa sem v nedeľu na miestny Rybí trh - Fishmarkt, ktorý funguje už od roku 1703.

Park Planten un Blomen - rozlohou nie veľmi rozľahlý park sa nachádza v strede mesta, nájdete tu i botanickú záhradu. Ak vydržíte v parku až do večera, o 22.hod. na malom jazerku môžete vidieť čarovnú svetelnú show.

Michaeliskirche - kostol Sv. Michala je najkrašou barokovou stavbou v severnom Nemecku. Jej súčasťou sú aj najväčšie vežové hodiny v krajine, ich veža má výšku 132 m.

Miestna doprava

Doprava do krajiny: letecky z Viedne poletíte 95 minút. Cena spiatočnej letenky začína od 130 EUR. Vlakom pocestujete dlhšie. Spiatočný lístok Bratislava - Hamburg stojí 200 EUR.

Letisko: do centra mesta sa dostanete najlepšie taxíkom. Poveziete sa asi 30 minút a zaplatíte okolo 20 - 25 EUR. Inou možnosťou je využiť autobus, napr. spoj MetroBus linku č. 34, ktorá vás dopraví do centra mesta, k hlavnej stanici, jednosmerný lístok stojí 3 EUR.

Miestna doprava: Hamburg má vlastné metro, ktoré je ideálne na rýchlu prepravu v rámci mesta. Celodenný lístok stojí cca 6 EUR.