Jazykové pobyty v Kanade, Vancouver

Jazykové kurzy angličtiny: Vancouver

jazykové pobyty v Kanade: Vancouver potulky v dejisku zimnej olympiády, Vancouver

Jazykové pobyty vo Vancouveri sú u študentov angličtiny nesmierne populárne. Odborníci totiž zaraďujú toto kanadské mesto medzi najpríťažlivejšie mestá sveta.

Jedná sa o tretie najväčšie mesto krajiny, počet obyvateľov mesta vrátane predmestí sa blíži k dvom miliónom. Je obklopené pozoruhodnými prírodnými krásami - členitým pobrežím s plážami, ale takisto i pohorím vhodným na lyžovanie.

Mesto má bohatú ponuku rôznych pamätihodností a atrakcií. Ak chcete dôkladne spoznať Vancouver a jeho okolie, budete mať čo robiť minimálne jeden mesiac. Na relaxovanie po vyučovaní je ideálny Stanleyho park s rôznymi atrakciami a možnosťami športu, napr. tenis či golf.

Ponuka jazykových škôl

Načasujte si pobyt

06.06. - 22.09. 2018: Bard on the Beach - Shakespeare Festival - už takmer 30 rokov počas divadelného leta môžete spoznať niektoré z nesmrteľných predstavení slávneho anglického dramatika

22 - 24.06. 2018: Dragon Boat Festival - každoročná súťaž vo veslovaní je sprevádzaná rôznymi sprievodnými akciami pre návštevníkov

22.06. - 1.07. 2018: Vancouver International Jazz Festival - tradičný sviatok nielen pre milovníkov jazzu, zaznie tu aj funky, či latino, celkom vyše 100 koncertov

28.07., 1.08, 4.08.2018: Honda Celebration of Lights - súťaž krajín o najkrajší ohňostroj so sprievodnou hudbou priláka do zálivu English Bay neskutočné množstvo divákov, býva ich neuveriteľných 1 milión !

Oplatí sa navštíviť

Canada Place

Budova Canada Place v podobe obrovskej lodi patrí k dominantám mesta. Nájdete tu kancelárie, obchody, reštaurácie ako aj hotel. Canada Place pripomína tvarom loď v prístave a skutočne tento objekt funguje aj ako prístav. Nájdete tu aj IMAX kino, kde návšteva 3D filmu bude určite nezabudnuteľná. Ak vás zaujíma história mesta navštívte tu stálu výstavu Promenade into History. V časti West Promenade bývajú hudobné koncerty rôznych žánrov.

Chinatown

Tunajšia Čínska štvrť patrí medzi najväčšie v Severnej Amerike. Centrum štrvte je pri Čínskom kultúrnom centre na ulici Pender Street. Nájdete tu mnoho architektonických budov v ázijskom štýle a celá štvrť bola vyhlásená za pamiatku. Oplatí sa vidieť tunajšiu čínsku záhradu.

Grouse Montain

Na vrchol hory vo výške 1250 m n m. sa dostanete lanovkou. Cieľom návštevníkov je zvyčajne lyžovanie, ale už aj samotný výhľad na mesto a oceán je očarujúci.

Vancouver Aquarium

Podmorský svet rýb od delfínov po pirane spoznáte v tomto akváriu, ktorý sa nachádza v Stanleyho parku.

Museum of Anthropology

Etnografické múzeum zachytáva podrobne osud indiánov, ktorý je spestrený bohatou zbierkou exponátov.

Miestna doprava

Letisko: medzinárodné letisko Vancouver International (YVR) leží severozápadne od centra mesta vo vzdialenosti 15 km. Letisko má dva terminály - jeden pre domáce lety a jeden medzinárodný. Do centra mesta sa dostanete najjednoduchšie taxíkom. Poveziete sa polhodiny a zaplatíte okolo 30 CAD. Inou možnosťou je autobus - YVR Airport Bus - zastávka je pri Bay 3. Cesta trvá 30-45 minút, jednosmerný cestovný lístok stojí 14 CAD.

Doprava po meste: Vancouver má vyriešený systém mestskej dopravy veľmi dobre. Jedná sa o kombináciu metra, autobusov a trolejbusov - TransLink. Metro, tzv. SkyTrain, má 3 linky - Canada Line, Expo Line a Millenium Line. Autobusy Coast Mountain Bus sú súčasťou TransLinku. Na cestovanie po meste môžete využiť aj lodnú dopravu SeaBus. Mesto je z hľadiska dopravy rozdelené do niekoľkých zón.

Jednorazové cestovné pre dospelého stojí 2,50 CAD na cestovanie v jednej zóne, 3,75 CAD pre dve zóny a 5,00 CAD pri ceste v rámci troch zón. Čas cestovania je limitovaný na 90 minút a lístok je platný pre Skytrain, autobus aj SeaBus. Pri dlhšom pobyte sa oplatí zakúpiť si časový lístok.