---

Jazykové pobyty Toronto, Kanada

Kurzy angličtiny v Toronte

kurzy angličtiny v Kanade, Toronto návšteva zámku Casa Loma, Toronto

Jazykové pobyty v Kanade Vám ponúkame v štyroch mestách: Toronto, Calgary, Kelowna a Vancouver a každé mesto láka na kurz angličtiny niečím iným. Hlavný dôvod, pre ktorý si mnohí volia za cieľ jazykového pobytu práve Toronto je jednoduchá a pomerne rýchla doprava do tejto destinácie zo Slovenska.

Najväčšie mesto krajiny, kozmopolitné Toronto leží na brehu jazera Ontario a nedaľeko sa nachádzajú známe Niagarské vodopády. Na dosah jednodňovej jazdy sú i mestá ako Montreal, Ottawa, New York, či Chicago. Toronto, trojmiliónové mesto je čisté a bezpečné s množstvom parkov, múzeí a galérií.

Ponuka jazykových škôl

Načasujte si pobyt

30.03. 2017: Lionel Richie + Mariah Carrey - nepochybne nezabudnuteľný koncert od legendy R & B s popovou divou

5. - 6.09. 2017: Justin Bieber - idol mladých dvievčat má zastvávku na svojom turné i v Tortonte

23.06. 2017: legendárna írska skupina U2 má zastávku i v Toronte

1.07. 2017: Canada Day - každoročné oslavy založenia krajiny vás očaria svojou atmosférou

27. - 28.05. 2017: Doors Open Toronto - takmer 100 rôznych budov otvorí svoje brány a umožní nazrieť donútra. Spoznajte historické skvosty mesta, okrem iného svoje dvere otvoria aj radnica, či Bata Shoe Museum

2.07. - 27.08.2017: Sunday Serenades - vychutnajte si horúce letné nedele v rytme swingu

21.08. 2017: britská kapela Coldplay tu predstaví aj novinky z chystaného albumu

26. - 27.08. 2017: Bruno Mars - miláčik ženských sŕdc zaspieva po dva dni
30.09. 2017: Scotiabank Nuit Blanche - na prvú októbrovú sobotu si neplánujte veľa spánku - noc venujte umeniu - návštívte múzeá a galérie, či rôzne kultúrne akcie organizované počas tejto noci

2.12. 2017: Cavalcade of Lights - každý víkend až do Vianoc, počas ktorých budú na námestí Nathan Philips rôzne koncerty, audiovizuálne predstavenia a bohatý sprievodný program

Oplatí sa navštíviť

CN Tower

Táto najvyššia voľne stojaca stavba sveta siaha do výšky 553 metrov. Vo výške 354 m sa nachádza reštaurácia, ktorá sa otáča okolo svojej osi. Jedna otáčka trvá 90 minút. Ak Vám nebude stačiť pohľad na mesto z reštaurácie, vyberte sa vyššie o 93 metrov do vyhliadkovej miestnosti. Za pekného počasia dovidíte až po Niagarské vodopády.

Niagarské vodopády

VNiagarské vodopády sú vzdialené od Toronta na 2 hodiny jazdy autom, a školy sem zvyčajne organizujú celodenný výlet. Rozhodne by ste návštevu tejto atrakcie nemali vynechať!

Toronto Islands

Ostrovy na rieke Ontario tvoria vlastne obrovský park a sú obľúbenovu destináciou miestnych obyvateľov na relax a šport. Dostanete sa sem trajektom z Queen´s Quay East.

Casa Loma

Keď zazriete tento zámok, budete si myslieť, že ste sa ocitli v renesančnom zámku, dakde v Európe. Zámok však bol postavený lordom Henry Pellattom až začiatkom 20. storočia. Pelatt bol veľký obdivovateľ hradov a zámkov a dôstojník jeho veličenstva Eduarda VII. Zámok postavil na účely vlastného bývania - má 98 miestností... a dnes je to múzeum. Rozhodne stojí za návštevu!

Royal Ontario Museum

Najväčšie múzeum Kanady zachytáva dejiny ľudstva od doby bronzovej až po súčasnosť, uvidíte tu exponáty z celého sveta. V piatok poobede od 16.30 hod je vstup zadarmo. Múzeum je v tento deň otvorené od 10.00 do 21.30 hod, takže na prehliadku budete mať dostatok času aj keď prídete po pol piatej.

Miestna doprava

Letisko: torontské letisko Pearson International (YYZ) leží severozápadne od centra mesta vo vzdialenosti 27 km. Letisko má dva terminály - pre domáce lety je to T1 a pre medzinárodné lety T3.

Do mesta Vás doviezie viacero autobusových spojov. Drahšou variantou je cesta špeciálnym autobusom Airport Express Bus. Odchádza z terminálu T3 zo stanovišťa č. 27 každú polhodinu počas dňa a za jednosmerný lístok zaplatíte 17 CAD. Lacnejšie to vyjde miestnymi autobusmi č. 7, 58A, 192, 300 a 300A. Cestovné je 2,75 - 4 CAD. Ak však nemienite študovať miestne cestovné poriadky, využite taxík. Poveziete sa polhodiny a zaplatíte okolo 50 CAD.

Doprava po meste: Toronto má vybudovanú veľmi dobrú dopravnú sieť TTC. Jedná sa o kombináciu autobusov, električiek a metra. Cestovné je jednotné 2,75 CAD. Ak cestujete pravidelne, je výhodné kúpiť si časový lístok.