Štúdium angličtiny v Kanade

Jazykový pobyt v Kelowna

jazykový pobyt v Kanade, Kelowna relax počas jazykového pobytu v Kanade, Kelowna

Jazykové kurzy v Kanade ponúka okrem najznámejších miest Vancouver a Toronto aj mesto Kelowna. Kelowna je ideálnym miestom na spojenie kurzu angličtiny a relaxu pri športe. V lete tu môžete prevádzať vodné športy a golf, v zime lyžovanie.

Mesto Kelowna ležiace na brehu jazera Okanagan v rovnomennom údolí Okanagan je pravdepodobne pre väčšinu našincov úplne neznáme. Pre Kanaďanov je to naopak známa a obľúbená lokalita s príjemnou klímou, veľmi teplým letom a miernou zimou. V lete sú tu ideálne podmienky pre relax pri vode a v zime zase na lyžovanie.

V okolí mesta je množstvo ovocných sadov, kvalitných viníc a až 20 golfových ihrísk. Najmä preto je Kelowna destinácia č. 1 pre fanúšikov golfu. Navyše piesočnaté pláže, čistá a teplá voda jazera sem lákajú nielen degustátorov kvalitných vín, ale i vyznavačov vodných športov.

Samotné mesto sa nachádza zhruba na polceste medzi mestami Vancouver a Calgary. Má vyše 110 tisíc obyvateľov. Do jedného z najpríťažlivejších miest sveta, do Vancouveru sa odtiaľto lietadlom dopravíte za 40 minút, do Calgary poletíte 1 hodinu, do Toronta už trvá let podstatne viac - 4 hodiny.

Nezanedbateľným faktorom pri zvažovaní pobytu sú celkové náklady pobytu. Tie sú v Kelowne nižšie v porovnaní s Vancouverom.

Na porovnanie uvádzame ceny vybraných služieb v Kelowne   a vo   Vancouveri.

Orientačné ceny služieb:           Kelowna      Vancouver

permanentka na miestnu dopravu:      53 CAD      73-136 CAD
mesačný prenájom apartmánu          165 CAD            220 CAD
vstupenka do kina                          5-7 CAD           7-14 CAD
vstupenka na diskotéku                   1-5 CAD          8-20 CAD
sezónna permanentka na lyžovanie    700 CAD          1000 CAD
vstupenka na hokejový zápas       11-35 CAD      20-140 CAD
poplatok za partiu golfu               18-80 CAD      25-150 CAD

Ponuka jazykových škôl v Kelowne

Načasujte si pobyt

8.03. 2018: Carlos Santana - gitarový virtuóz koncertuje aj v Kelowne
3. - 13.05. 2018: Spring Wine Festival - počas 11 dní máte možnosť ochutnávať kvalitné vína a kulinárske špeciality

25. - 26.08. 2018: Kelowna Dragon Boat Festival - tradičná súťaž veslíc je sprevádzaná rôznymi sprievodnými akciami

27.09. - 7.10. 2018: Okanagan Fall Wine Festival - tradičný jesenný sviatok milovníkov kvalitných vín

Oplatí sa navštíviť

Elysium Gardens

Prechádzka ovocným sadom je prekrásna v každom ročnom období. Otvorené od apríla do konca septembra. Denne v čase 09.00-17.00 hod okrem pondelka. Vzdialené 10 minút z centra Kelowny.

Galagher´s Canyon

V okolí mesta Kelowna je až 20 golfových ihrísk. Prekrásna scenéria, relax a kvalitné ihriská počas dlhých letných dní ocenia fanúšikovia tohto športu. Medzi najznámejšie patria Gallagaher's Canyon, Harvest Golf Club či Kelowna Springs.

BC Wine Museum

Okolie mesta a vlastne celé údolie Okanagan je známa vinohradnícka oblasť. V tomto múzeu sa podrobne zoznámite s históriou produkcie vína v regióne. Súčasťou múzea je i predajňa, ktorá je tzv. drive in - je riešená tak, že pri nákupe dokonca nepotrebujete vystúpiť z auta.

Okanagan Lavender Herb Farm

Na tejto farme sa pestuje až 60 rôznych druhov levandulí. Otvorené od mája do októbra.

Lake Okagan

Jazero Okanagan na brehu ktorého leží mesto Kelowna má svojskú atrakciu - je ňou miestna "Lochnesská príšera" Ogopogo. Vyše 100 km dlhé jazero umožňuje vyskúšať viacaré druhy vodných športov.

Miestna doprava

Letisko: medzinárodné letisko Kelowna (YLW) leží severovýchodne od centra mesta vo vzdialenosti 11 km. Do centra mesta sa dostanete najjednoduchšie taxíkom za 20 minút. Lacnejšou variantou je autobus - Kelowna Airport Shuttle - konečná zastávka autobusu je na hlavnej autobusovej stanici v meste.

Doprava po meste: cestovanie po meste i po okolí je zabezpečené autobusmi. Pri dlhšom pobyte je výhodné kúpiť si mesačný lístok, vyjde cca na 50 CAD.

Mal by som otázku: