Štúdium angličtiny v Calgary

Jazykový pobyt v Calgary

štúdium angličtiny v Kanade, Calgary jazykový pobyt v Calgary, Kanada

Kurzy angličtiny v Calgary sú perfektným riešením nielen na zdokonalenie angličtiny, ale zároveň na spoznanie atraktívneho miesta, kde sa stretávajú čarovné Rocky Mountains zo západu a nekonečné pláne prérie z východu.

Ak by ste radi spoznali Calgary dôkladnejšie, spojte príjemné s užitočným a vyberte sa tam na jazykový pobyt!

Calgary, najväčšie mesto kanadskej provincie Alberta a dejisko zimnej olympiády 1988, láka návštevníkov z celého sveta. Každoročne v júli sa Calgary stáva hlavným mestom kovbojov počas festivalu Calgary Stampade. Úchvatný je pohľad na mesto z vrcholu Calgary Tower z výšky takmer 200 metrov. Ruch veľkomesta rýchlo zameníte za prekrásnu prírodu v neďalekých Skalnatých horách (Rocky Mountains), autom ste tam po hodine jazdy.

Ponuka jazykových škôl v Calgary

Načasujte si pobyt

16. - 27.01.2019: Ice Magic Festival - k jazeru Lake Louise v Banffe na festival ľadových sôch, síce pocestujete z Calgary 90 minút ale, vidieť "ľadových" umelcov a ich výtvory je veľkým zážitkom
8.03.2019: Il Divo - operné i pop melódie v podaní štvorice Il Divo vytvorenej mágom Simonom Cowelom
14.05.2019: Twenty One Pilots - americké duo ocenené cenou Grammy 2017 na turné po Kanade koncertuje aj v Calgary
5. - 14.07.2019: Calgary Stampede - na 10 dní sa Calgary stane hlavným mestom kovbojov, zažijete súťaže v ródeu, ale aj koncerty najväčších kanadských hviezd
6.08.2019: Heritage Day Festival - tradičný sviatok v Parku Prince´s Island kde je kopa dobrej hudby a gurmánkych špecialít z celého sveta
15. - 17.08.2019: Reggae Fest - živá reggae hudba - atmosféra festivalu vás očarí aj keď nie ste fanúšikom Boba Marleyho
18.09. - 29.09.2019: Calgary International Film Festival + najnovšie filmy, ich tvorcov i hercov naživo uvidíte na troch rôznych miestach Calgary: v kinách Globe, Plaza a Uptown
31.12.2019: vítanie Nového roka na Olympic Plaza si nenechajte ujsť!

Oplatí sa navštíviť

Calgary Tower

Veža Calgary Tower svojou výškou 191 m patrí medzi najvyššie budovy mesta. Z jej vrcholu uvidíte milionové mesto z vtáčej perspektívvy.

Aero Space Museum of Calgary

Múzeum letectva zachytáva vývoj lietadiel i leteckej dopravy.

Glenbow Museum

Glenbow Museum je jedno z najväčších kanadských múzeí. Vystavené exponáty zobrazujú detailne históriu mesta i krajiny.

Bragg Creek

Na úpätí hôr nájdete dedinku Bragg Creek len 45 minút od Calgary. Ak chcete na chvíľku zmenu oproti ruchu veľkomesta, tu nájdete idylické prostredie na relax a nenáročné turitické trasy.

Kananaskis Village

Osada Kananaskis je cieľom mnohých milovníkov hôr. Dostanete sa sem po hodine jazdy diaľnicou č. 40, ktorá pokračuje ďalej do Kelowny. Z nadmorskej výšky 2200 m môžete vyraziť na túry do ešte vyššie položených miest. Je to ideálne miesto na turistiku, môžete pozorovať rôzne druhy divej zveri, od medveďov, cez srnky až po prérijných vlkov. Navyše táto destinácia nie je taká preplnená návštevníkmi ako severnejšie ležiaci park Banff.

Banff National Park

Jeden z najväčších prírodných parkov sveta Banff National Park, patriaci do zoznamu svetového dedičstva UNESCO, leží 130 km na západ od Calgary. Navštíte park počas júla, keď je tu najteplejšie, alebo potom v polovici septembra, keď prichádzajúca jeseň vytvára čarokrásne farby.

Royal Tyrell Museum

Po dvoch hodinách jazdy sa dostanete do mestečka Drumheller, kde sa našli a stále nachádzajú pozostatky dinosaurov. V miestnom múzeu môžete obdivovať množstvo exponátov a dokonca sa dá prechádzať pomedzi náleziská.

Jasper National Park

Najväčší národný park krajiny, Jasper National Park, sa nachádza 400 km od Calgary, čo je však vzhľadom na kanadské vzdialenosti stále celkom blízko ... Rozhodne stojí za návštevu! Cestou z Calgary si môžete spraviť zastávku napr. návštevou ľadovca Athabasca. Po celej trase nájdete lacné hostely, kde si užijete krásnu okolitú prírodu. Pre milovníkov hviezdnej oblohy ešte jeden dôležitý údaj - Jasper je aj najväčším parkom tmavej oblohy.

Miestna doprava

Letisko: medzinárodné letisko Calgary International Airport (YYC) leží 19 km severovýchodne od centra mesta. Do centra mesta vás zavezie taxík za polhodiny a zaplatíte 30 CAD. Lacnejšou možnosťou je autobus - Calgary Transit, linka 57 alebo 430, jednosmerný cestovný lístok stojí 8 CAD.

Doprava po meste: v Calgary môžete na miestnu dopravu použiť autobusy a vlaky C-Train. Jednorazový lístok stojí 3 CAD, celodenný 8,25 CAD a mesačný vyjde na 57,50 CAD.

Mal by som otázku: