Kurzy francúzštiny vo Francúzsku

Štúdium francúzštiny Nice, Francúzsko

kurzy francúzštiny, Francúzsko, Nice Nice, jazykové kurzy francúzštiny

Francúzska riviéra je obľúbeným letoviskom politikov, bohatých podnikateľov ale tiež aj svetových hviezd filmu a pop music. A to môže byť dôvod, prečo to sem láka aj študentov na kurzy francúzštiny.

Za centrum Riviéry sa považuje mesto Nice. V meste s 350 tisíc obyvateľmi objavíte maličké provensálske námestia, s množstvom kaviarničiek, ale rovnako sú tu múzeá, kostoly a veľa zelene v parkoch.

Okolité mestá Monaco, Cannes, či St. Tropez ponúkajú tiež mnoho atrakcií. Vďaka príjemnej klíme a výhodnej polohe je táto oblasť populárna tak v lete, ako i v zime.

Ponuka jazykových škôl

Načasujte si pobyt

17.02. - 3.03. 2018: zažite atmosféru najznámejšieho francúzskeho karnevalu v Nice!
17.2. - 4.03. 2018: Festival citrusov v Mentone, 84. ročník
7.04. 2018: Norah Jones, koncert americkej pesničkárky
8. - 19.5. 2018: najväčšie filmové hviezdy stretnete na filmovom festivale v Cannes
24. - 27.5. 2018: navštívte Monte Carlo a preteky F1 Grand Prix de Monaco
1. - 4.06. 2018: Voiles d´Antibes - preteky jácht
24.11. 2018: Christmas Illuminations + čas Vianoc začína v Monacu slávnostným spustením vianočnej výzdoby
december 2018: vianočné trhy v centre Nice zanechajú vo vás nezabudnuteľný zážitok!

Oplatí sa navštíviť

Promenade des Anglais anglická promenáda - vybudovaná v prvej polovici 19. storočia Angličanmi, ktorí sme prichádzali dovolenkovať. Prejsť celú promenádu v dĺžke 6 km je celkom náročná prechádzka. Palmami lemovaná pláž, kde sa striedajú hotely, apartmnány, reštaurácie, či malé kaviarničky však stoji za návštevu a je jedno či to bude cez deň, či v noci

Vieux Nice Staré mesto - to sú prekrásne úzke uličky, ale aj široký Boulevard Jean Jaures. Okrem architektúry okolitých budov, vás očarí množstvo malých obchodíkov, alebo aj pestrý trh na Cours Saleya

Musée Matisse múzeum venovené dielu Henriho Matissa - budova múzea tzv. Arene Villa je miesto kde samotný umelec žil viacero rokov. Vstupenka pre dospelých stojí 4 EUR, pre deti je vstup voľný, každú prvú a tretiu nedeľu v mesiaci je vstup bezplatný!

Musée Marc Chagall Chagallovo múzeum - nachádza na kopci v štvrti Cimiez. Samotné múzeum nepatrí medzi najväčšie múzeá v meste, ale nájdete tu najväčšie diela Marca Chagalla. Umelec, pochádzajúci z Ruska, väčšinu života prežil vo Francúzsku, kde zomrel v r. 1985 vo veku 98 rokov.

Miestna doprava

Doprava do Nice: na výber máte autobus, vlak a lietadlo. Ak však netúžite po komplikovaných možnostiach s viacerými prestupmi, ideálnou možnosťou bude doprava letecky. Priamy let z Viedne ponúka napr. Austrian Airlines v cene od 230 €, let trvá necelé dve hodiny.

Letisko: medzinárodné Nice - Côte d´Azur (NCE) leží juhozápadne od centra mesta vo vzdialenosti 7 km. Letisko má dva terminály. Do centra mesta sa dostanete najjednoduchšie taxíkom. Poveziete sa 15 minút a zaplatíte okolo 30 €. Lacnejšou možnosťou je autobus - linky spoločnosti Ligne d'azur č. 23, 98 a 99 vás dopravia do centra Nice za polhodiny, lístok stojí 1,30 EUR. Linka č. 23, odchádza každých 15 minút, zvyšné dva majú odchody 2x do hodiny. Ak túžite po ceste vlakom, v tomto prípade to nebude najlepšia voľba, železničná stanica je od letiska vzdialená asi 1 km ...

Doprava po meste a okolí: Na dopravu po samotnom meste postačuje autobus. Ak máte záujem o návštevu okolitých miest, máte na výber autobus a vlak. Hlavná autobusová stanica Gare Routiere je na ulici Boulevard Jean Jaures. Ak chcete do Monaca, pocestujete autobusom č. 100, do Antibes a do Cannes musíte použiť linku č. 200. Cesta autobusom je v porovnaní s vlakom pomalšia - kým do Cannes trvá cesta vlakom 20 minút, autobusom to bude až 2 hodiny.