Kurzy angličtiny USA

Jazykové pobyty v Miami

jazykové pobyty na Miami, USA kurzy angličitny USA: Miami, South Beach

Kozmopolitné Miami je ideálnym miestom na kurzy angličtiny v USA. Nemusíte obdivovať miestne piesočnaté pláže cez televízne seriály, vyberte sa tam na za zdokonalením angličtiny. Jazykový pobyt v Miami je zážitkom na celý život!

Ponuka jazykových škôl

Načasujte si pobyt

16. - 18.02.2019: Coconut Grove Art Festival - najväčší kultúrny festival krajiny venovaný prezentácii umenia, divadla, ale na svoje si prídu i milovníci dobrých jedál
10.03.2019: Calle Ocho Festival - na festivale kubánskej kultúry vo štvrti Little Havana ochutnaj kulinárske špeciality a bav sa pri latino rytmoch
11. - 15.10.2019: Miami Carnival - pre atmosféru veľkolepého karnevalu nemusíš cestovať do Brazílie, rovnocenný zážitok ponúka i Miami

Oplatí sa navštíviť

Everglades Safari Park - ak sa nevyberiete do Everglades, akoby ste ani neboli v Miami. Obrovský prírodný park, kde vás po kráľovstve aligátorov bezpečne preváža vznášadlo.

Coral Castle - neuveriteľné čo postavil jediný človek ako dôkaz svojej lásky k žene a to všetko z koralov v priebehu 30 rokov. "Koralový zámok" stojí rozhodne za návštevu!

Miestna doprava

Letisko: medzinárodné letisko Miami International Airport (MIA) leží 14 km severozápadne od centra mesta. Na cestu do centra najviac spojov ponúka autobus. Ak sa zakúpite tzv. easy-card, jedna cesta vás vyjde na 2 USD. Do centra vás odvezie i vlak. Zastávka je asi 5 minút chôdze od terminálu. Najpohodlnejšie je však nasadnúť do taxíka. Do centra sa poveziete okolo 20 minút a cestovné vyjde na 20 USD. Ak je vaším cieľom South Beach, pocestujete dlhšie, 30-40 minút a nachystajte si minimálne 30 USD.

Doprava po meste: Miami má výborne riešenú verejnú dopravu. Má tri rôzne zložky: Metrobus, Metrorail a Metromover. Metrobus je miestna autobusová doprava. Trasa vedie zo South Beach do centra mesta a končí vo štvrti Ventura, kde stačí presadnúť na autobus linky Broward County, ktorý vás odvezie do Fort Lauderdale. Druhou možnosťou dopravy je vlak Metrorail. Ten premáva z južnej časti mesta cez centrum na sever, kde je opäť možnosť prestupu na vlak Tri-Rail do Fort Lauderdale. Tretí spôsob je nadzemná dráha Metromover - vlak, ktorý vás rýchlo prepraví v centre mesta a je zadarmo.

Mal by som otázku: