Jazykové pobyty a kurzy Wellington, Nový Zéland

Kurzy angličtiny vo Wellingtone

Wellington, hlavné mesto Nového Zélandu, sa pýši tým, že je to najjužnejšie hlavné mesto na svete. Nachádza sa na severnom ostrove a je perfektným miestom na kurzy angličtiny. Ak popri zdokonaľovaní jazykových znalostí chcete spoznať čo najviac atrakcií Nového Zélandu, vyberte sa na pobyt do Wellingtonu. Výhodná poloha umožní výlety na Severný i Južný ostrov. Čaroskrásny prístav Wellingtonu je obkolesený kopcami a nezabudnuteľný pohľad sa vám naskytne na mesto z vrcholu Mt. Victoria.

Ponuka jazykových škôl

Načasujte si pobyt

11. - 12.03. 2017: International Dragon Boat Festival - veľkolepá súťaž dračích lodí
24.03. 2017: Twenty One Pilots - americké duo ocenené cenou Grammy 2017 je na turné po Novom Zélande
15.12. 2017: Carols by Candlelight + každoročný koncert na oslavu blížiacich sa Vianoc opäť vo Waitangi Parku

Oplatí sa navštíviť

Museum of New Zealand Te Papa Tongarewa: návštevníci múzea sa tu spoznajú interaktívnym spôsobom históriu Nového Zélandu a ich pôvodných obyvateľov Maorov

Wellington Botanic Garden: v rozľahlej botanickej záhrade môžete okrem iného počas tunajšej jari obdivovať až 30 000 tulipánov, cez leto zase nekonečné záhony ruží. Z mesta sa sem vyveziete lanovkou a pri hneď jej konečnej zastávke môžete navštíviť i novozélanskú národnú hvezdáreň Carter Observatory.

Miestna doprava

Letisko: letisko Wellington (WLG) je vzdialené 8 km juhovýchodne od centra mesta. Letisko má jeden terminál s dvoma podlažiami. Prílety sa vybavujú na spodnom podlaží a odlety na poschodí. Autobus 91 - Flyer spoločnosti Metlink vás dopraví do mesta za 15 minút za prijateľnú cenu 5 - 6 dolárov, cesta taxíkom stojí okolo 25 dolárov.

V rámci mesta je riešená doprava autobusmi a električkami. Dobrý prehľad o trasách autobusov získate v informačnosm stredisku, ak si vypýtate Wellington City Bus Route Guide. Električka je turistickou atrakciou mesta, jazdí každých 10 minút. Jednorazová cesta vyjde na 3,50 NZD, pri častom cestovaní sa oplatí kúpiť si lístok na 10 jázd (21 NZD) či až 30 jázd (50 NZD).