Ľahko na anglické slovíčka

  • Úvod
  • Ľahko na anglické slovíčka

Učenie sa nových slovíčok v cudzom jazyku

Ak sa učíte cudzí jazyk je veľmi dôležité rozširovanie slovnej zásoby Čím máte väčšiu slovnú zásobu, tým lepšie porozumiete písanému i hovorenému textu a dokážete sa presnejšie vyjadrovať. Samotné učenie nových slovíčok nie je veľmi zábavné, preto vyskúšajte memorovanie nových slovíčok jednoduchou a zábavnou formou.

Počúvajte a čítajte texty pesničiek súčasne

Takým spôsobom je počúvanie hudby. Počúvanie obľúbených interpetov je zábavou i relaxom zároveň. Ak pritom budete nielen pozorne počúvať text ale zároveň ho sledovať v písanej forme, určite ľahšie zachytíte jednotlivé slová a skôr porozumiete aj tomu o čom sa v skladbe spieva. Takto sa rýchlo dokážete naučiť nové slovíčka a ľahšie si ich zapamätáte v danom kontexte.

Na začiatok to vyskúšajte s pomalými skladbami, kde zrejme ľahšie zachytíte text ako pri rapovaní, či hip-hope. Pekné balady majú rockové kapely, skúste preto pátrať i medzi rockovými skupinami. Ak aj nemáte vo svojej fonotéke vhodné pesničky na učenie sa nových slovíčok, skúste hľadať na internete.

Je množstvo stránok, kde nájdete veľké zbierky najnovších interpretov a ich albumov, ale takisto i albumy vydané pre 30-40 rokmi. Hoci nie je pravdou, že všetko je na webe, pri hudobných textoch to zvyčajne platí. Stačí na prehľadávači zadať interpreta a jednoduché anglické slovíčko "lyrics" a zopár sekúnd stačí, aby sa Vám na monitore počítača zobrazilo množstvo odkazov a textami zvoleného intepreta.

Rýchle a zábavne učenie

Na uľahčenie sme zozbierali texty niekoľkých velikánov pop music. V našom zozname si môžete vyberať medzi klasickými interpretmi ako sú ABBA, Beatles, Pink Floyd alebo Queen. Na začiatok si z nášho výberu určite vyberiete a ak sa Vám táto metóda na učenie nových slovíčok zapáči, určite si zaopatríte i skladby a texty Vašich obľúbencov.

Zoznam interpretov

ABBA
Queen
Pink Floyd
Vianočné hity